Puchar Króla: Pewny awans Dumy Katalonii do finału

FC Barcelona bez problemu awansowała do finału Pucharu Króla. Duma Katalonii w dwumeczu pokonała Villarreal aż 6:2. W środę dobre zawody rozegrał Brazylijczyk Neymar, który zdobył dwa gole.

Bartosz Wiśniewski
11 lutego FC Barcelona w pierwszym meczu wygrała 3:1 z Villarreal CF i Duma Katalonii znajdowała się w bardzo dobrej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. Barca wówczas zwyciężyła po bramkach Messiego, Iniesty i Pique. Honorowe trafienie dla żółtej łodzi podwodnej zdobył Trigueros.
W środę Barcelona na prowadzenie wyszła już w 3. minucie. Świetnie w pole karne dośrodkował Lionel Messi, a tam dobrze znalazł się Neymar, który nie miał problemu z wpakowaniem futbolówki do siatki gospodarzy.

Tempo meczu nie zachwycało od początku. Bramka Barcy spowodowała, że gospodarze potrzebowali kilkunastu minut, aby rozpocząć pogoń za wynikiem. Przed przerwą wyrównanie ładnym strzałem dał Jonathan Dos Santos, który wykończył ładną wrzutkę Ikechukwu Uche.

Emocje skończyły się w 65. minucie, kiedy Tomas Pina ostro faulował Neymara. Arbiter nie miał wątpliwości i od razu sięgnął po czerwony kartonik. Kilka minut później Luis Suarez wykorzystał podanie z głębi pola i oszukał bramkarza gospodarzy, i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W 88. minucie trzeciego gola zdobył Neymar.

Villarreal CF - FC Barcelona 1:3 (1:1)
0:1 - Neymar 3'
1:1 - Jonathan dos Santos 39'
1:2 - Luis Suarez 73'
1:3 - Neymar 88'

Wynik dwumeczu: 2:6

Villarreal CF: Sergio Asenjo, Mario Gaspar, Perez Mateo Musacchio, Victor Ruiz Jaume Costa, Jonathan Dos Santos, Pina, Trigueros (75' Moi Gomez), Denis Czeryszew (70' Joel Campbell), Ikechukwu Uche (61' Giovani dos Santos), Luciano Vietto.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Martin Montoya, Gerard Pique, Javier Mascherano (76' Ivan Rakitić), Jordi Alba, Rafinha (64' Xavi), Sergio Busquets (42' Jeremy Mathieu), Andres Iniesta, Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.

Żółte kartki: Jonathan Dos Santos, Czeryszew, Campbell (Villarreal), Pique (Barcelona).