Bundesliga: Bayer Leverkusen złamał opór beniaminka i zbliżył się do podium

Na zakończeniu 24. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen strzelił trzy gole i pokonał SC Paderborn. Aptekarze mają tylko dwa punkty straty do trzeciej w tabeli Borussii M'gladbach.

Konrad Kostorz
Pierwsza połowa rywalizacji na Benteler-Arena w Paderbornie dostarczyła niewielu emocji. Zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych drużyny Rogera Schmidta trudno było znaleźć jakieś pozytywy. Walczący o utrzymanie beniaminek spisywał się bardzo solidnie i nie popełniał błędów w obronie. Co więcej, po zmianie stron niewiele do zdobycia bramki zabrakło Stefanowi Kutschke.
Kibice Bayeru na gola czekali aż do 73. minuty. Wówczas Gonzalo Castro dośrodkował w pole karne, a Kyriakos Papadopoulos mocnym strzałem głową pokonał Lukasa Krusego. Na 2:0 podwyższył Heung-Min Son, wykorzystując dokładne dogranie Castro. Koreańczyk ustalił także rezultat i tym samym strzelił 10. gola w sezonie ligowym.

Aptekarze poszli za ciosem i po zwycięstwie nad SC Freiburg (1:0) sięgnęli po kolejny komplet punktów. Za tydzień Bayer też nie powinien mieć problemów z wygraną, ponieważ na BayArena zmierzy się z zamykającym tabelę VfB Stuttgart. Tuż po tym meczu Karima Bellarabiego i spółkę czeka rewanżowe spotkanie z Atletico Madryt w 1/8 finału LM.

SC Paderborn 07 - Bayer Leverkusen 0:3 (0:0)
0:1 - Papadopoulos 73'
0:2 - Son 84'
0:3 - Son 90+3'

Paderborn: Kruse - Heinloth (77' Lakić), Strohdiek, Huenemeier, Hartherz - Ziegler (65' Bakalorz), Rupp - Koc (70' Wemmer), Meha, Stoppelkamp - Kutschke.

Bayer: Leno - Hilbert, Toprak, Spahić (55' Papadopoulos), Wendell - Bellarabi (78' Rolfes), Castro, Reinartz, Son - Kiessling, Drmić (68' Brandt).

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Najlepszy mecz 1.FC Koeln u siebie, kontuzja Olkowskiego, Meier przegonił Robbena

Czy Bayer Leverkusen finiszuje na podium Bundesligi?