Ligue 1: Olympique Lyon w imponującym stylu obronił pozycję lidera

Olympique Lyon poszedł w ślady innych faworytów i również odniósł w 28. kolejce efektowne zwycięstwo. Lider Ligue 1 rozgromił na wyjeździe Montpellier HSC aż 5:1!

Szymon Mierzyński
Premierowe fragmenty nie zapowiadały kanonady Les Gones, bo ekipa Huberta Fourniera kompletnie się pogubiła w tyłach i jako pierwsza straciła gola. Piłkę do siatki skierował Lucas Barrios, który dopełnił formalności po podaniu Bryana Dabo.Później jednak dzielił i rządził Olympique. W 30. minucie było 1:1, gdy rzut karny podyktowany za faul Abdelhamida El Kaoutariego na Nabilu Fekirze skutecznie egzekwował Alexandre Lacazette.
Następnie dublet skompletował sam Fekir, który popisał się bardzo ładnymi technicznymi strzałami po asystach Yoanna Gourcuffa. W samej końcówce natomiast gospodarzy dobili Corentin Tolisso i Lacazette.

Przy stanie 1:3 Montpellier miało szansę na gola kontaktowego, gdyż w 81. minucie egzekwowało jedenastkę. Nie wykorzystał jej jednak Barrios, którego kiepskie uderzenie obronił Anthony Lopes.

Po efektownym triumfie zespół z Lyonu obronił 1. miejsce w tabeli i obecnie ma jeden punkt przewagi nad Paris Saint-Germain.