Bartosz Tarachulski strzelił gola w Beta Ethniki

Napastnik Bartosz Tarachulski w Polsce występował w takich klubach jak: Górnik Zabrze, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów oraz Widzew Łódź. Zawodnik w swojej bogatej karierze grał już w wielu krajach - Belgii (KSK Beveren), Izraelu (Hapoel Beer-Sheva), Anglii (Yeovil Town FC) oraz Szkocji (Dunfermline Athletic).

Wojciech Święch

Od 2006 roku Tarachulski gra w Grecji. W chwili obecnej jest on związany z beniaminkiem Beta Ethniki - AO Nea Kavala. W kadrze tej drużyny znajduje się też napastnik Patryk Aleksandrowicz. W niedzielę w wyjazdowym pojedynku przeciwko SFK Pierikos Katerini wystąpił tylko pierwszy ze wspomnianych Polaków. Pojawił się on w wyjściowym składzie przyjezdnych.

Już w 16. minucie Pierikos Katerini objął prowadzenie za sprawą uderzenia Stantona Fredericksa. Niecałe dziesięć minut później gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale rzutu karnego nie wykorzystał strzelec pierwszego gola. Jeszcze przed przerwą to się zemściło. W 37. minucie do wyrównania doprowadził Nikos Soultanidis.

Po zmianie stron, w 65. minucie, z bramki cieszył się Tarachulski i było już 2:1 dla gości. Rezultat spotkania ustalił w 78. minucie Soultanidis, który w niedzielne popołudnie po raz drugi pokonał Athanasiosa Toliosa. Polski napastnik przebywał na murawie do 83. minuty, kiedy to zastąpił go hiszpański obrońca Fernando Cuerda.

Po czternastu kolejkach ligowych zespół AO Nea Kavala zajmuje 3. miejsce w tabeli, które gwarantuje awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji.

SFK Pierikos Katerini - AO Nea Kavala 1:3 (1:1)
1:0 - Fredericks 16'
1:1 - Soultanidis 37'
1:2 - Tarachulski 65'
1:3 - Soultanidis 78'