Alpha Ethniki: Udany weekend polskich golkiperów

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 14. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. W weekend rozegrano dwa "polskie" mecze. <b>Mirosław Sznaucner</b> zmierzył się na boisku z <b>Rafałem Grzelakiem</b>, a <b>Michał Żewłakow</b> stanął naprzeciwko <b>Macieja Żurawskiego</b>. Ta kolejka była udana szczególnie dla golkiperów - <b>Wojciecha Kowalewskiego</b> oraz <b>Arkadiusza Malarza</b>.

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się na wyjeździe z PAOK-iem Saloniki. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie gości. Przebywał on na murawie do 78. minuty, kiedy to zastąpił go Diego Quintana. Przyjezdni doznali porażki w stosunku 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał na wyjeździe całe spotkanie przeciwko Asterasem Tripolis. Jego klub na boisku rywala odniósł zwycięstwo 2:1.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Ergotelisem. Były bramkarz Lecha Poznań pojawił się w podstawowym składzie gości i wystąpił w całym pojedynku. Zespół naszego rodaka odniósł zwycięstwo 3:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu przed własną publicznością ze Skodą Xanthi. Jego klub odniósł zwycięstwo 1:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się u siebie z AEK-iem Ateny. Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 75. minucie, kiedy to zastąpił Toniego Calvo. Drużyna z Salonik wywalczyła u siebie remis 1:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz na wyjeździe przeciwko AE Larissa. Jego klub zremisował na boisku przeciwnika w stosunku 1:1.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Olympiakosem Pireus (1:1). Były zawodnik Wisły Kraków pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. W 9. minucie Stylianos Venetidis obsłużył go ładnym podaniem, ale Żurawski nie wykorzystał dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W 27. minucie Polak próbował zaskoczyć bramkarza z Pireusu. Jednak Antonios Nikopolidis nie dał się zaskoczyć. Nasz rodak przebywał na placu gry do 78. minuty, kiedy to zastąpił go Ilias Kyriakidis.