Premier League: Niezła forma Arsenalu i pewne zwycięstwo

Arsenal wygrał w sobotnim meczu Premier League i zbliżył się na odległość sześciu punktów do Chelsea. Ponownie jedynie na ławce usiadł Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Od stycznia w pierwszym składzie Arsenalu nie zagrał w meczu Premier League Wojciech Szczęsny. Arsene Wenger konsekwentnie stawia na Davida Ospinę, który jednak nie popełnia błędów. Kanonierzy od pierwszej minuty atakowali bramkę Młotów, a aktywny był Theo Walcott.

Jednak na pierwszą bramkę trzeba było czekać do doliczonej minuty. Wówczas Olivier Giroud przejął piłkę prowadzoną przez Aarona Ramseya i silnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Ta po drodze odbiła się jeszcze od słupka i dopiero znalazła się w świątyni londyńczyków.
Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 81. minuty. Wówczas kolejna akcja Girouda z Ramsey'em, jednak tym razem Walijczyk trafił do siatki rywali. Kropkę nad "i" postawił trzy minuty później rezerwowy Mathieu Flamini z najbliższej odległości pakując piłkę do bramki WHU. Arsenal wygrał 3:0 i ma już tylko sześć punktów straty do pierwszej Chelsea. The Blues mają jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Duży krok w kierunku The Championship zrobiło Leicester City. Lisy w bezpośredniej walce o utrzymanie nie potrafiły ograć Hull City. Goście ostatnie 18 minut grali w osłabieniu, ale mimo to ekipa Marcina Wasilewskiego (Polak całe spotkanie spędził na ławce) nie potrafiła zdobyć zwycięskiej bramki. Leicester do bezpiecznej strefy traci siedem punktów.