Holandia: Arkadiusz Milik w "11" kolejki

Dublet ustrzelony w meczu z SC Heerenveen (4:1) utorował Arkadiuszowi Milikowi drogę do "11" 27. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Maciej Kmita
W niedzielnym spotkaniu na Abe Lenstra Stadium reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 6. minucie, otwierając worek z bramkami i w 67. minucie, ustalając wynik na 4:1 dla Ajaksu.
Dublet Polaka nie przeszedł w Holandii bez echa. Arkadiusz Milik trafił do "11" kolejki wg poczytnych De Telegraaf i Algemeen Dagblad oraz renomowanego portalu whoscored.com, który jego występ ocenił na 9,5 w 10-stopniowej skali.

"11" 27. kolejki Erediviie wg De Telegraaf
"11" 27. kolejki Eredeviie wg whoscored.com
Po meczu z ekipą z Fryzji Arkadiusz Milik ma na koncie już 11 trafień w 19 występach w Eredivisie. Do lidera klasyfikacji strzelców, którym jest Memphis Depay z PSV Eindhoven, traci pięć bramek.

Odkąd Milik wrócił do wyjściowego składu Ajaksu na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy z Legią Warszawa, strzelił sześć goli w sześciu występach. Z kolei w całym sezonie zdobył już dla Ajaksu 23 bramki w 30 spotkaniach i dorzucił do tego osiem asyst.

Emigranci: Doskonały weekend! (wideo)

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2014/2015?