LM: Piekielnie trudne zadanie Arsenalu, Monaco u siebie prawie w ogóle nie traci bramek

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Czy Arsenal może wbić Monaco trzy gole i awansować do ćwierćfinału LM? Kanonierzy nadziei zapewne nie tracą, ale nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, które pozwalałaby im wierzyć w sukces.

W tym artykule dowiesz się o:

Ekipa Leonardo Jardima pod względem gry obronnej jest w obecnym sezonie wręcz wybitna. Ma najlepszą defensywę w Ligue 1 (20 straconych bramek w 28 meczach), a na swoim stadionie notuje statystyki, o jakich marzą nawet najwięksi fachowcy, z Jose Mourinho na czele.

W aktualnym sezonie - biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki - Monaco rozegrało u siebie 21 spotkań, w których straciło zaledwie 8 goli, a 7 z nich padło dość dawno, bo w okresie do 22 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu wicemistrz Francji w 12 domowych meczach dał sobie wbić raptem jedną bramkę. Udało się to w Pucharze Francji Stade Rennes, które i tak jednak poległo 1:3. [ad=rectangle] Arsenal potrzebuje na Stade Louis II trzech trafień, a podobnej sztuki dokonał w trwającej edycji tylko jeden rywal zespołu Leonardo Jardima. To Girondins Bordeaux, które w sierpniu triumfowało na swoim obiekcie 4:1.

Kiedy Monaco po raz ostatni straciło trzy gole u siebie? Żeby znaleźć taki pojedynek, trzeba się cofnąć aż do 9 września 2011 roku. Wtedy - jeszcze w Ligue 2 - ówcześni podopieczni Laurenta Banide ulegli Angers SCO 1:3.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej okoliczności, która każe traktować drużynę Leonardo Jardima z wyjątkowym szacunkiem. W okresie od 29 listopada do 8 lutego miała ona w Ligue 1 niebywałą serię 790 minut bez straty gola. Przerwał ją dopiero Dorian Leveque z EA Guingamp.