El. ME U-17: Nieudany początek reprezentacji Polski

Polacy zanotowali nieudany początek w Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy U-17. W Grodzisku Wielkopolskim Biało-Czerwoni przegrali z Białorusią 0:2.

Łukasz Witczyk
Podopieczni Roberta Wójcika odważniej rozpoczęli mecz, lecz ich ataki na niewiele się zdały. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić rywale, którzy na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim radzili sobie coraz śmielej. Ich starania wynagrodzone zostały w 28. minucie gry. Dośrodkowanie Petera Kazancewa na bramkę zamienił Anton Belezyak. Golkiper reprezentacji Polski, Bartłomiej Żynel nie miał szans na skuteczną interwencję.
Po straconej bramce w szeregi reprezentacji Polski wkradła się nerwowość. Biało-Czerwoni nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji i na przerwę schodzili przegrywając 0:1. Po wznowieniu gry Polacy starali się odrobić straty, ale Białorusini byli czujni w defensywie. Rywale ograniczali się do kontrataków. W 69. minucie doskonałą sytuację miał Ivan Bakhar, ale na wysokości zadania stanął Żynel.

Polacy przeważali, ale to Białorusini strzelili bramkę. W 75. minucie Belezyak dośrodkowanie z rzutu rożnego Saramakhy zamienił na gola. Tym samym nasi wschodni sąsiedzi rywalizację w Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy U-17 rozpoczęli od zwycięstwa.

Polska - Białoruś 0:2 (0:1)
0:1 - Anton Belezyak (28')
0:2 - Anton Belezyak (75')

Polska: Żynel - Hołownia, Dzięcioł, Spychała, Wojdak - Prusaczyk (41' Wojtkowski), Woźniak, Ostaszewski, Adamczyk, Bielik - Listkowski (59' Czarnowski).

Białoruś: Płotnikow - Szwecow, Kuczinski, Kisel, Kazancew - Belezyak, Korzun, Bakhar (80' Dzichnkou), Saramakha (80' Sadowski), Burak - Kupcow (67' Kabaczewski).

Żółta kartka: Anton Belezyak (Białoruś)

Sędzia: Srdjan Jovanović