Ligue 1: Wysokie zwycięstwo Marsylii, Monaco nie odpuszcza prowadzącemu tercetowi

Olympique Marsylia wykorzystał potknięcie Olympique Lyon i do wicelidera traci tylko "oczko". Na wyjeździe zwyciężyło także AS Monaco, które nadal może mieć nadzieję na podium.

Konrad Kostorz
Drużyna Marcelo Bielsy po pierwszej połowie tylko remisowała z 19. w tabeli Lens, ale trener posłał do boju Michy'ego Batshuayi i to okazało się strzałem w "10". Belg zaliczył wejście smoka, a w końcówce ustalił wynik na 4:0. Marsylia na 8 kolejek przed końcem sezonu do Paris Saint-Germain ma zaledwie dwa punkty straty.Lider wyprzedza AS Monaco o sześć "oczek", ale klub z księstwa ma jeszcze zaległy pojedynek do rozegrania. W niedzielę podopieczni Leonardo Jardima pokonali na wyjeździe Stade Reims, a na listę strzelców wpisali się Fabinho, Anthony Martial oraz Nabil Dirar.
Po przerwie reprezentacyjnej Monaco podejmie piąte w tabeli AS Saint-Etienne. Zieloni na dobre przezwyciężyli kryzys i wygrali już trzeci raz z rzędu. O zwycięstwo nad Lille postarał się autor dwóch goli Max Gradel, a goście niemal przez całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Marcosa Lopesa.

Dodajmy, że tuż po przerwie reprezentacyjnej dojdzie do pojedynku, który może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo - Marsylia zmierzy się na Stade Velodrome z PSG.