Mecz z Rakowem lekcją pokory dla sosnowiczan. "Odrabianie strat kosztuje nas bardzo dużo sił"

Pokonując Raków, piłkarze Zagłębia Sosnowiec złapali serię trzech zwycięstw z rzędu. Spotkanie z częstochowianami do przełamania się wykorzystał superstrzelec drużyny znad Brynicy, Jakub Arak.

Olga Krzysztofik
Zagłębiacy już drugi raz z rzędu odrabiali straty i zakończyli spotkanie jako zwycięzcy. W minioną sobotę z wyniku 0:1 wyszli na 3:1, dzięki czemu wygrali z Rakowem Częstochowa, natomiast kolejkę wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w starciu z Limanovią Limanowa, gdy przegrywali 0:2, by ostatecznie triumfować 4:3.
- Bardzo cieszy, że znów pokazaliśmy charakter, podnieśliśmy się z kolan, ale moim zdaniem jest to też dla nas lekcja pokory, że mimo wszystko musimy konsekwentnie grać w defensywie, ponieważ potem, gdy tracimy bramkę, odrabianie strat kosztuje nas bardzo dużo sił, przez co w końcówce może nam ich brakować - podkreślił Jakub Arak.

Po pierwszej połowie starcia z częstochowianami sosnowiczanie prowadzili 2:1, a ich zwycięstwo w doliczonym czasie gry drugiej połowy przypieczętował Łukasz Matusiak. Zagłębie triumfowało, mimo że po przerwie nie ustrzegło się błędów w defensywie, lecz przeciwnik nie umiał ich wykorzystać.

- Raków był bardzo dobrą drużyną, potrafił zepchnąć nas do defensywy w kilku momentach, ale mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, ponieważ częstochowianie do meczu z nami stracili na wiosnę tylko jedną bramkę i to z rzutu karnego, a nam udało się im strzelić aż trzy - powiedział młody napastnik.

Spotkanie z Rakowem było przełomowe dla Jakuba Araka, który w trzech pierwszych pojedynkach II-ligowej wiosny nie zdobył ani jednego gola. Natomiast w minioną sobotę pokonał on bramkarza rywali dwukrotnie. - Nie ukrywam, że trochę mi tego brakowało, bo dotychczas na wiosnę jeszcze mi się to nie udało - zaznaczył. W 43. minucie wykorzystał on dobitkę po tym jak Marcin Sierczyński trafił w poprzeczkę. - Od tego jestem. Wiem, że drużyna potrzebuje napastnika, który w takich sytuacjach będzie się odnajdował - dodał aktualny trzeci najlepszy strzelec II ligi, mający na koncie 11 goli w bieżącym sezonie.

Pierwszy wiosenny pojedynek był w wykonaniu sosnowiczan fatalny, przegrali oni 0:1 z Okocimskim Brzesko, po czym nastąpiła zmiana w sztabie szkoleniowym. Od momentu, gdy Zagłębie prowadzi trenerskie trio Robert Stanek - Artur Derbin - Tomasz Łuczywek, zespół zanotował trzy wygrane.

- Cieszymy się, że pomimo nieudanego startu rundy w Brzesku udało nam się złapać tę passę trzech zwycięstw z rzędu, ale to już jest za nami, teraz skupiamy się na najbliższym meczu z Rozwojem. Ta passa cieszy, ale będziemy ciężko pracować, żeby ją podtrzymać, bo na pewno jest jeszcze w naszej grze wiele mankamentów - zaznaczył Arak.

Obecnie Zagłębie Sosnowiec plasuje się na piątym miejscu w II-ligowej tabeli, mając na koncie 39 punktów. O jedno "oczko" więcej, a zarazem o jedną pozycję wyżej znajduje się Rozwój Katowice, czyli najbliższy rywal sosnowiczan. Spotkanie zostanie rozegrane w Katowicach w sobotę 4 kwietnia, początek został zaplanowany na godzinę 15.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!