Nieudany debiut Tomasza Kafarskiego - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz

Tomasz Kafarski przegrał w swoim debiucie w Drutex-Bytovii Bytów. Drużyna 40-letniego szkoleniowca poległa 0:3 z Olimpią Grudziądz.

Bartosz Wiśniewski
Ostatni tydzień był bardzo gorący w Drutex-Bytovii Bytów. W poniedziałek z posadą trenera I-ligowca pożegnał się Paweł Janas, który na wiosnę ze swoją drużyną nie potrafił wygrać meczu. Dodatkowo przez 409 minut jego podopieczni nie potrafili skierować piłki do bramki. Władze klubu zareagowały szybko i tego samego dnia kontrakt podpisał Tomasz Kafarski, który kilka tygodni wcześniej został wyrzucony z Floty Świnoujście, po tym jak w drużynę miał zainwestować nowy sponsor.
Od początku sobotniego spotkania to goście byli przeważającą stroną. Dodatkowo bardzo źle między słupkami Bytovii spisywał się Wojciech Pawłowski, który co chwilę popełniał proste błędy - nie potrafił złapać prostych dośrodkowań, czy fatalnie kiksował przy wybijaniu futbolówki.

Olimpia stwarzała sobie sytuacje, ale nie były one jednak zbyt groźnie. W 25. minucie do piłki ustawionej na 25 metrze podszedł Denis Popović i fantastycznym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarze jeszcze w pierwszej części odważnie zaatakowali, jednak nie przyniosło to rezultatu. Czarne Wilki próbowały zaskoczyć rywala przede wszystkim po stałych fragmentach gry.

Po przerwie gospodarze mocno zaatakowali i stworzyli sobie dwie groźne sytuacje, których nie potrafili wykorzystać. Olimpia bardzo szybko odpowiedziała i wyszła z kontrą. Denis Popović strzelił z 11. metra i Pawłowski piłkę wybił przed siebie, a gracz Olimpii nie miał problemów z podwyższenie wyniku.

Kilka chwil później bardzo dobrze uderzył Adam Banasiak. Futbolówka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki. Gospodarze nie potrafili już nawiązać walki i debiut Tomasza Kafarskiego zakończył się gorzką porażką.

Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
0:1 - Denis Popović 25'
0:2 - Denis Popović 56'
0:3 - Adam Banasiak 67'

Drutex-Bytovia Bytów: Wojciech Pawłowski, Krzysztof Bąk, Paweł Buzała (74' Bartłomiej Chojnacki), Michał Jakóbowski, Radosław Jasiński (65' Daniel Mąka), Mariusz Kryszak, Robert Mandrysz, Maciej Szewczyk, Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Michał Pietroń (65' Artur Formela).

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Rok Elsner, Adam Banasiak (76' Kamil Kurowski), Denis Popović, Robert Szczot (70' Marcin Kaczmarek), Arkadiusz Aleksander (82' Marcin Smoliński).

Sędzia: Piotr Idzik.

Żółte kartki: Wilczyński (Bytovia).