Premier League: Manchester United z trzema punktami

Manchester United nie zawiódł w meczu z Aston Villi i wygrał na Old Trafford 3:1. Cenne zwycięstwo zanotowała drużyna Marcina Wasilewskiego.

Bartosz Zimkowski

Podopieczni Louisa van Gaala nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów znając już wynik Arsenalu, który pokonał Liverpool FC. Czerwone Diabły zwyciężając na Old Trafford z Aston Villą zwiększyłyby przewagę nad piątymi The Reds do ośmiu punktów. To praktycznie przypieczętowałoby awans Man Utd do Ligi Mistrzów.

Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Ich posiadanie piłki oscylowało w okolicach 70 procent, a The Villans ograniczali się do kontr, których było bardzo mało. Swoją przewagę MU udokumentowało dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wówczas Danny Blind podłączył się do akcji ofensywnej i podał do niepilnowanego Andera Herrery. Ten przyjął futbolówkę, a następnie lewą nogą umieścił piłkę w siatce.
Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się i nadal dominowali gospodarze. 11 minut przed końcem pięknego gola zdobył Wayne Rooney. Anglik nienajlepsze przyjęcie piłki zrekompensował kapitalnym strzałem. Chwilę później nieoczekiwanie goście zdobyli kontaktową bramkę, ale spora w tym zasługa Davida de Gei. Hiszpan nie obronił prostego uderzenia Christiana Benteke i wszystko w tym spotkaniu było jeszcze możliwe. Jednak to Czerwone Diabły postawiły kropkę nad "i", gdy po składnej akcji technicznym strzałem popisał sie Herrera i ustalił wynik meczu na 3:1 dla Man Utd.

Cenne trzy punkty zdobyło Leicester City. Lisy desperacko walczą o utrzymanie, ale dzięki ograniu West Ham United ich strata do bezpiecznej strefy wynosi cztery punkty. Marcin Wasilewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Tymczasem na ósmym miejscu umocniła się Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami. Łabędzie pokonały Hull City 3:1, a polski bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję przy straconym golu.