Ligue 1: PSG lepsze w klasyku, kapitalne widowisko na Stade Velodrome!

Grad goli w hicie Ligue 1! W starciu z Olympique Marsylia Paris Saint-Germain aż dwukrotnie musiało odrabiać straty, ale ostatecznie triumfowało 3:2!

Szymon Mierzyński
Wielkie emocje zaczęły się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 30. minucie gospodarze objęli prowadzenie po kapitalnej akcji oskrzydlającej. Idealnie dośrodkował Dimitri Payet, a piłkę do siatki głową skierował Andre-Pierre Gignac, który zaskakująco łatwo wygrał pojedynek powietrzny z Marquinhosem. Riposta mistrza Francji była jednak natychmiastowa, bo fenomenalnym technicznym strzałem popisał się Blaise Matuidi. Steve Mandanda tylko musnął futbolówkę, a ta odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce.Zanosiło się na remis do przerwy, lecz w 43. minucie koszmarnie na własnej połowie pomylił się Thiago Motta, który zagrał w stronę własnej bramki tak, że piłkę przejął Gignac i z zimną krwią pokonał płaskim uderzeniem Salvatore Sirigu.
Przed drugą połową marsylczycy mieli w garści znakomity rezultat, ale tuż po zmianie stron fatalnie go roztrwonili. Najpierw w zamieszaniu po rzucie wolnym na 2:2 trafił Marquinhos, a w 51. minucie - po dośrodkowaniu Javiera Pastore - Zlatan Ibrahimović na tyle skutecznie naciskał Jeremy'ego Morela, że ten strzelił gola samobójczego.

Po tych ciosach podopieczni Marcelo Bielsy już się nie podnieśli. Ich ofensywne próby były mało przekonujące, a dużo groźniej kontrowali paryżanie. Ostatecznie żadna bramka już nie padła i mistrz Francji triumfował 3:2. Po 31. kolejce będzie zatem liderem z przewagą dwóch punktów nad Olympique Lyon. Marsylczycy zajmują 3. pozycję.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 2:3 (2:1)
1:0 - Andre-Pierre Gignac 30'
1:1 - Blaise Matuidi 35'
2:1 - Andre-Pierre Gignac 43'
2:2 - Marquinhos 49'
2:3 - Jeremy Morel (sam.) 51'

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Dja Djedje, Rod Fanni, Jeremy Morel, Benjamin Mendy, Alaixys Romao, Mario Lemina, Florian Thauvin (63' Lucas Ocampos), Dimitri Payet, Andre Ayew (72' Romain Alessandrini), Andre-Pierre Gignac (71' Michy Batshuayi).

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz (34' Gregory van der Wiel), Maxwell, Marco Verratti, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Javier Pastore (81' Adrien Rabiot), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani (59' Ezequiel Lavezzi).

Żółte kartki: Alaixys Romao, Rod Fanni, Andre Ayew (Olympique Marsylia) oraz Javier Pastore, Marco Verratti (Paris Saint-Germain).