Miedź zdemolowała Widzew: "Była duża jakość"

Piłkarze Miedzi Legnica drużynę Widzewa Łódź pokonali aż 6:1. Janusz Kudyba, opiekun zespołu z Dolnego Śląska, pochwalił swoich podopiecznych, którzy rywalowi mogli zaaplikować jeszcze więcej goli.

Artur Długosz
- Myślę, że wykorzystaliśmy 60-70 procent tych sytuacji, które stworzyliśmy. Zespół zagrał na bardzo dobrym poziomie - mówił po meczu z Widzewem Łódź Janusz Kudyba. Jego podopieczni rywala pokonali aż 6:1.
Po pierwszej połowie legniczanie prowadzili jednak tylko 1:0. Miedź w tej odsłonie potyczki nie wykorzystała kilku doskonałych okazji strzeleckich. - Skoro sytuacje mieli doświadczeni zawodnicy, to troszeczkę taka mała frustracja na ławce wystąpiła. W przerwie zawodnikom powiedziałem, że te sytuacje na pewno jeszcze będą, żebyśmy wyrzucili z głowy to, co było w pierwszej połowie i po prostu skupili się na tym, co będzie. Tak też się stało. Druga, trzecia bramka i praktycznie było już po meczu. Zawodnicy grali rozluźnieni, swobodnie. Nawet piłkarze, którzy wchodzili na boisko, też mieli swoje okazje. To jest komfortowa sytuacja, kiedy się prowadzi wysoko i wchodzi wtedy na boisko. Jestem bardzo zadowolony. Była duża jakość - skomentował Kudyba.

W potyczce z Widzewem hat-trickiem popisał się Mateusz Szczepaniak, a co został pochwalony przez trenera. - Ten mecz już się jednak skończył, trzeba go przeanalizować i przystąpić do przygotowań do następnej kolejki - podsumował trener.