Primera Division: Szybki nokaut w wykonaniu Atletico, kolejny gol Griezmanna

Dwa szybkie ciosy wymierzone w ekipę Realu Sociedad wystarczyły na zdobycie kompletu oczek przez Atletico Madryt. Gola swojej byłej drużynie strzelił niezawodny Antoine Griezmann.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po dwóch zwycięstwach z rzędu na trzecie miejsce powróciło Atletico Madryt. Mistrzowie Hiszpanii na inaugurację 30. kolejki przyjęli Real Sociedad, a trener Diego Simeone nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Miguela Angela Moi, Diego Godina, Raula Garcii, Mario Mandzukicia, a także wykartkowanego Juanfrana. Z tego względu, na prawej stronie defensywy znalazł się Jesus Gamez, a po drugiej stronie do podstawowego składu powrócił Guilherme Siqueira. Ponadto szansę ponownie otrzymali Jose Maria Gimenez oraz Fernando Torres.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie w słupek trafił Arda Turan, a po chwili dośrodkowanie z rożnego Koke na samobójcze trafienie zamienił Mikel Gonzalez. Pomocnik Atletico miał również udział przy kolejnym golu dla Los Colchoneros. Jego strzał z dystansu odbił przed siebie Geronimo Rulli, co skrzętnie wykorzystał Antoine Griezmann. Francuz nie cieszył się z bramki, ponieważ poprzednie 5 sezonów spędził właśnie w ekipie Realu Sociedad. Dla 24-latka był to 16. gol w tym sezonie, dzięki czemu już wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie z Primera Division (z poprzedniego sezonu).

Podopieczni Davida Moyesa starali się szybko zdobyć kontaktowego gola, jednak ich napór z minuty na minuty wyraźnie słabł. W końcu to gospodarze przejęli inicjatywę i sami mogli podwyższyć rezultat, ale po centrze Koke piłka odbiła się tylko od górnej części poprzeczki.

Po zmianie stron niewiele działo się na boisku. Ożywienia do gry gości nie wprowadzili dwaj wysocy napastnicy - Alfred Finnbogason oraz Imanol Agirretxe, a najbliżej bramki na 2:1 był trzeci rezerwowy, Esteban Granero, który świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Na wysokości zadania stanął jednak Jan Oblak, który zanotował 4. mecz z rzędu bez straty gola - od kontuzji swojego konkurenta jeszcze nie wyciągnął piłki z siatki!

Tym samym Atletico zanotowało trzecią wygraną z rzędu w stosunku 2:0 i po 30. kolejce utrzyma się na podium Primera Division.

Atletico Madryt - Real Sociedad 2:0 (2:0)
1:0 - Mikel Gonzalez (sam.) 2'
2:0 - Griezmann 10'

Atletico Madryt: Oblak - Gamez, Miranda, Gimenez, Siqueira - Turan (86' Saul), Mario Suarez, Tiago, Koke - Griezmann (90' Gabi), Torres (61' Raul Jimenez).

Real Sociedad: Rulli - Zaldua, Elustondo, Mikel Gonzalez, Yuri - Bergara, Ruben Pardo - Xabi Prieto, Zurutuza (74' Finnbogasson), Canales (74' Agirretxe) - Castro (81' Granero).

Żółta kartka: Turan (Atletico).

Sędzia: Undiano Mallenco.