Dublet Lewickiego, Błękitni pod wozem - relacja z meczu Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard Szczeciński

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego nie pozbierali się po porażce w półfinale Pucharu Polski. O zwycięstwie zespołu z Legionowa zdecydował gol w doliczonym czasie.

Legionovia Legionowo rozpoczęła piłkarski rok od zwycięstwa z Kotwicą Kołobrzeg 3:1. W następnych kolejkach głównie remisowała, raz przegrała. By przypomnieć sobie smak sukcesu potrzebowała przyjazdu następnego zespołu z Pomorza Zachodniego, Błękitnych Stargard Szczeciński. Ponownie w roli pierwszoplanowej wystąpił jeden z czołowych strzelców ligi - Szymon Lewicki.
W niedzielnym meczu brakowało stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Liczne uderzenia były niecelne. W 41. minucie Lewicki otworzył wynik i tym samym zdobył jubileuszowego, dziesiątego gola w sezonie. Tego dnia jego umiejętności jeszcze się przydały.

Błękitni Stargard Szczeciński musieli gonić wynik. Do Legionowa przyjechali po porażce w rewanżowym starciu o finał Pucharu Polski z Lechem Poznań. Wrócili na jeden dzień do domów, po czym znów wsiedli do autokaru. Nie wszyscy jednak. Tacy piłkarze jak Piotr Wojtasiak, Bartosz Flis czy Tomasz Pustelnik odpoczywali po 120 minutach wybieganych w osłabieniu w stolicy Wielkopolski.

Stargardzianie zdołali odrobić stratę gola w drugiej połowie. Seria ich ataków przyniosła pozytywny skutek w 63. minucie, a do siatki trafił defensywny pomocnik Bartłomiej Poczobut. Wydawało się, że remis będzie zasłużonym wynikiem w miarę wyrównanego spotkania. Drużyny jeszcze ruszyły do ataku, natomiast długo nic z tego nie wynikało.

Aż do doliczonego czasu, w którym przypomniał o sobie Lewicki i rzutem na taśmę strzelił decydującego gola. W ten sposób uczcił dubletem niedawne urodziny, a jego drużyna ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Taka zaliczka jest w tej fazie sezonu solidna. Błękitni Stargard Szczeciński chcieli na fali sukcesu w Pucharze Polski powalczyć o awans. Takimi porażkami minimalizują swoje szanse. W pełni wypoczęta drużyna zagra w sobotę z Okocimskim Brzesko i nie może sobie pozwolić na wpadkę.

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (1:0)
1:0 - Szymon Lewicki 41'
1:1 - Bartłomiej Poczobut 63'
2:1 - Szymon Lewicki 90+5'

Legionovia: Smyłek - Wieczorek, Grudniewski, Dankowski, Goliński - Maciejewski (46' Odunka), Ziąbski (65' Pavić), Krljanović, Figiel (78' Czerkas), Czapa - Lewicki.

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Baranowski, Liśkiewicz, Wawszczyk - Poczobut, Fijałkowski - Więcek, Gajda (74' Gutowski), Fadecki (55' Wiśniewski) - Zieliński (88' Filipowicz).

Żółte kartki: Fadecki, Liśkiewicz (Błękitni).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).

Błysk Zorro w debiucie Michniewicza - relacja z meczu Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!