KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Flota Świnoujście postawiona pod ścianą

Drużyna może nie zagrać już najbliższego meczu ligowego z Widzewem Łódź. Biznesmen Jerzy Woźniak postawił ultimatum stowarzyszeniu MKS Flota.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Flota Świnoujście gra w rundzie wiosennej dzięki środkom finansowym Jerzego Woźniaka. Biznesmen pomógł skompletować i tak wąską kadrę, opłaca ochronę imprez masowych i transport na mecze. - Od 20 lutego nie ma żadnych zaległości w stosunku do organizatorów, przewoźnika oraz zawodników. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Pomimo wąskiej kadry jesteśmy w stanie utrzymać się w I lidze i budować drużynę na następny sezon - powiedział trener Romuald Szukiełowicz.


Szukiełowicz został sprowadzony do Świnoujścia przez Woźniaka. Tak trener, jak i pracownicy, którzy zajmują się administrowaniem, otrzymują od niego wynagrodzenie. Obok spółki funkcjonuje jednak stowarzyszenie. Między jedną i drugą stroną trwa przeciąganie liny.

W poniedziałek Szukiełowicz spotkał się z dziennikarzami i przedstawił oświadczenie-ultimatum Woźniaka. "15 kwietnia upływa termin złożenia wniosku o licencję na następny sezon w I lidze. Spółka przygotowuje takowy. Jednocześnie Jerzy Woźniak oświadcza, że jeżeli do dnia 15 kwietnia nie zostania podpisana umowa przekazania spółce klubu, to następnego dnia spółka wstrzyma jego finansowanie i jednocześnie zgłosi wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania w sprawie wyłudzenia pieniędzy" - brzmi treść oświadczenia.

Jeżeli między stronami nie dojdzie do porozumienia - drużyna może nie zagrać już w sobotę z Widzewem Łódź. Nie dokończy sezonu i jeżeli w ogóle, to rozpocznie odbudowę spoza szczebla centralnego. - Jeżeli nie możemy złożyć wniosku o licencję na następny sezon, to kogo będzie interesować obecny? To nic fajnego, jeśli Flota wycofa się w połowie rundy, ale obecna sytuacja jest niepoważna. Jerzy Woźniak przyjechał w lutym i do dziś nie ma umowy końcowej w sprawie przekazania klubu spółce - tłumaczył Szukiełowicz.

Szanse na porozumienie nie są duże. Prezes stowarzyszenia, Małgorzata Dorosz przypominała niedawno, że Woźniak nie podpisał ugód ze wszystkimi wierzycielami, nie płacił członkom sztabu szkoleniowego, a sąd ma niebawem ogłosić upadłość klubu i zaplanować licytację majątku. Nad Flotą Świnoujście wisi także gilotyna PZPN, gdzie zgłosili się wierzyciele i jest prowadzone postępowanie w sprawie sparingów pod wodzą Tudora Florina-Laurentiu.

- Z większością wierzycieli są podpisane umowy, a na dodatek Jerzy Woźniak zabezpieczył potrzebne do uzyskania licencji oświetlenie. Dokonane są potrzebne pomiary, a maszty staną na stadionie do 30 maja. Wszystko było na dobrej drodze, by I liga została w Świnoujściu - odnosił się Szukiełowicz.

Decyzja, czy Flota Świnoujście zagra pozostałe do końca sezonu mecze powinna zapaść w środku tygodnia. Sportowo drużyna utrzymuje się bezpiecznie nad strefą spadkową. Organizacyjny chaos trwa od lipca, kiedy to miasto wstrzymało finansowanie jedynego przedstawiciela sportu zawodowego w kurorcie.

Flota Świnoujście powinna być przekazana w ręce Jerzego Woźniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • znawcatematu Zgłoś komentarz
  Pan Woźniak zaora kolejny klub?
  • Matt Biker Zgłoś komentarz
   Miasto jako sponsor przeznaczające jakąś kwotę z budżetu na promocję jest dobrym rozwiązaniem. Miasto jako właściciel klubu lub gwarantujące całość/większość pieniędzy nie jest
   Czytaj całość
   najlepszym. Nie wiem jak było w Świnoujściu ale szkoda mi kibiców tego klubu. Takiego meksyku jak tam to dawno nie widziałem. Oby wszystko się poukładało i chłopaki mogli kibicować drużynie pierwszoligowej.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×