Premier League: Liverpool wrócił do walki o pierwszą czwórkę!

Liverpool wykorzystał porażkę Manchesteru City w derbach i pokonując Newcastle United, zbliżył się do pierwszej czwórki Premier League na odległość czterech punktów.

Szymon Mierzyński
The Reds znali wynik derbów Manchesteru i wiedzieli, że jeśli sięgną po pełną pulę, to ich sytuacja w walce o strefę premiowaną udziałem w Lidze Mistrzów nie będzie już beznadziejna. Motywacji ekipie Brendana Rodgersa nie mogło zabraknąć i efekt nadszedł już w 9. minucie. Po przerzucie Jordana Hendersona Raheem Sterling swobodnie zwiódł w polu karnym dwóch rywali i trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku.W następnych fragmentach oglądaliśmy dalszy napór wicemistrza Anglii, lecz kolejne gole nie padły, a w ostatnim kwadransie pierwszej części obudzili się goście. W 38. minucie sędzia Lee Mason powinien dla nich podyktować rzut karny po tym jak Dejan Lovren nie trafił w piłkę, próbując zatrzymać szarżującego Ayoze Pereza. Gwizdek jednak milczał. Tuż przed przerwą natomiast ten sam piłkarz Srok mógł wyrównać strzałem głową, ale świetnie interweniował Simon Mignolet.
Początek drugiej połowy to dalszy napór Newcastle, lecz trwał on krótko, a z upływem czasu znów lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. W 56. minucie nieprawdopodobne pudło z kilku metrów po błędzie Ryana Taylora zaliczył Sterling. Reprezentant Anglii miał mnóstwo miejsca i czasu, by spokojnie przymierzyć, a jednak posłał futbolówkę obok słupka.

Decydujący cios Liverpool zadał na 20 minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Tym razem fatalnie pomylił się Mike Williamson, który na 7. metrze wręcz wyłożył piłkę Joe Allenowi i ten natychmiast wpakował ją do siatki. Przy rezultacie 0:2 Sroki straciły wiarę w dobry wynik i w końcówce miejscowi kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Po poniedziałkowym triumfie The Reds zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 57 pkt., a do Manchesteru City tracą cztery oczka. Newcastle United jest natomiast 13.

Liverpool FC - Newcastle United 2:0 (1:0)
1:0 - Raheem Sterling 9'
2:0 - Joe Allen 70'

Liverpool FC: Simon Mignolet - Glen Johnson, Emre Can, Dejan Lovren, Alberto Moreno, Jordan Henderson, Lucas Leiva, Joe Allen, Jordon Ibe (58' Fabio Borini), Raheem Sterling (88' Rickie Lambert), Philippe Coutinho.

Newcastle United: Tim Krul - Ryan Taylor, Mike Williamson, Daryl Janmaat, Vurnon Anita, Remy Cabella, Mehdi Abeid (74' Adam Armstrong), Jack Colback, Gabriel Obertan (67' Jonas Gutierrez), Moussa Sissoko, Ayoze Perez (86' Yoan Gouffran).

Żółte kartki: Glen Johnson, Alberto Moreno (Liverpool FC) oraz Moussa Sissoko (Newcastle United).

Czerwona kartka: Moussa Sissoko /83' za drugą żółtą/ (Newcastle United).

Sędzia: Lee Mason.

Widzów: 44 611.

->Wyniki Premier League

->Tabela Premier League

->Klasyfikacja strzelców Premier League

Daniel Sturridge: Zdobycie Pucharu Anglii może być zapowiedzią dalszych sukcesów

Czy Liverpool zdoła jeszcze zakończyć sezon w pierwszej czwórce?