Drugi gol Marcina Kusia w Turkcell Süper Lig

W sobotnie popołudnie zostały rozegrane mecze 16. kolejki tureckiej ekstraklasy (Turkcell Süper Lig). Zespół İstanbul Büyükşehir Belediyespor podjął przed własną publicznością jednego z głównych kandydatów do spadku - Kocaelispor.

Wojciech Święch

Faworytem pojedynku byli wyżej notowani gospodarze. W wyjściowym składzie miejscowych pojawił się Marcin Kuś. Polski defensor wystąpił w całym spotkaniu. W pierwszej połowie meczu kibice zobaczyli tylko jednego gola, którego autorem w 38. minucie był napastnik gospodarzy, Adriano Padilha Nascimento.

Niedługo po przerwie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Kuś (było to jego drugie trafienie w tureckiej ekstraklasie). W samej końcówce meczu Istanbul BB zdobył jeszcze dwie bramki. W 83. minucie futbolówkę do siatki skierował Efe İnanç. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego rezultat pojedynku na 5:0 ustalił Serhat Gülpınar.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Kocaelispor 5:0 (1:0)
1:0 - Adriano 38'
2:0 - Adriano 51'