Łukasz Sosin przełamał niemoc strzelecką

W sobotni wieczór odbyły się na Cyprze mecze 14. kolejki miejscowej ekstraklasy. Mistrz kraju, Anorthosis Famagusta zmierzył się na wyjeździe z klubem APEP Pitsilia. Faworytami tego spotkania byli przyjezdni, którzy nie mogli sobie pozwolić nawet na remis, jeśli chcieli zasiąść na fotelu lidera.

Wojciech Święch

W szeregach gości w wyjściowym składzie nie pojawił się Łukasz Sosin. Rozpoczął on mecz na ławce rezerwowych. Tuż przed przerwą gola zdobył APEP. W 41. minucie Paulo Vogt uderzeniem głową pokonał bramkarza Anorthosisu.

W przerwie opiekun przyjezdnych, Temuri Ketsbaia zdecydował się dokonać zmiany. Na drugą połowę spotkania nie wybiegł już Giorgos Panagi, a na murawie pojawił się za niego Sosin.

Polak w 65. minucie doprowadził do wyrównania. Centrę w pole karne rywali posłał Vincent Laban, Nikolaos Frousos podał do naszego rodaka, a ten strzelił swojego piątego gola w bieżącym sezonie. Poprzednio zaliczył on trafienie w A'Katigoria 9 listopada.

W 70. minucie piłkarze gości cieszyli się już z prowadzenia. Wówczas rzut karny wykorzystał Hawar Mulla Mohammed. Mistrz Cypru odniósł ostatecznie zwycięstwo 2:1.

APEP Pitsilia - Anorthosis Famagusta 1:2 (1:0)
1:0 - Vogt 41'
1:1 - Sosin 65'
1:2 - Hawar (k.) 70'