Mateusz Wrzesień: Zniszczyliśmy Siarkę piłkarsko

Sosnowiczanie przeważali nad rywalami w Tarnobrzegu, dzięki czemu przedłużyli serię meczów bez porażki do sześciu. Radości z wygranej nie ukrywał strzelec bramki na wagę zwycięstwa, Mateusz Wrzesień.

Olga Krzysztofik
Choć w inauguracyjnej wiosennej kolejce Mateusz Wrzesień miał miejsce w wyjściowej jedenastce, to potem stracił je na cztery spotkania, dopiero w 25. kolejce wychodząc na murawę od pierwszej minuty. Natomiast w ostatnim starciu pomocnik przełamał się i rozpoczynając pojedynek w podstawowej jedenastce, zdobył bramkę.
W Tarnobrzegu na tablicy wyników widniał remis 1:1, a druga połowa rozpoczęła się od wyraźnej przewagi sosnowiczan, którzy nie przekładali tego na gole aż do 67. minuty. Wtedy bramkarz Siarki źle odbił strzał Sebastiana Dudka, a do piłki dopadł Wrzesień, który bez problemów trafił do siatki gospodarzy. - Można czekać, długo czekać, ale w końcu się doczekałem. Najważniejsze, że z Tarnobrzega wywieźliśmy cenne trzy punkty, gol dał nam zwycięstwo. Należy podkreślić, że byliśmy dużo lepszym zespołem od Siarki, można powiedzieć, że zniszczyliśmy rywala piłkarsko - powiedział.

Choć zawodnicy Siarki starali się ambicją przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to Zagłębie Sosnowiec im na to nie pozwoliło. - Wola walki to nie wszystko w piłce, gra się tak jak przeciwnik pozwala, a my naprawdę pozwoliliśmy Siarce na bardzo mało. Kroczymy w górę tabeli, jesteśmy na zielonym polu i oby tak jak najdłużej - zaznaczył Wrzesień.

Obecnie sosnowiczanie są wiceliderem II-ligowej tabeli, mając na koncie 46 punktów. W górnej części tabeli panuje ścisk, więc osiem kolejek, które pozostały do końca sezonu, zwiastuje wielkie emocje w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. - Można powiedzieć, że teraz gorączka rośnie, bo im bliżej końca, tym ta temperatura będzie rosła, drużyny rywali nie poddają się, też będą chciały punktować, ale będziemy robili swoje i myślę, że na koniec będziemy w trójce najlepszych - podkreślił Mateusz Wrzesień.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje do I ligi?