Artur Boruc w Premier League! AFC Bournemouth w praktyce pewne awansu!

Artur Boruc w przyszłym sezonie zagra w Premier League! W poniedziałkowy wieczór jego AFC Bournemouth pokonało Bolton Wanderers 3:0 i w praktyce zapewniło sobie awans!

Szymon Mierzyński
Zespół z Dean Court rozstrzygnął losy rywalizacji tuż przed przerwą, gdy wbił Kłusakom dwa gole w odstępie pięciu minut. W drugiej części wynik ustalił natomiast Callum Wilson.

W 71. minucie Bournemouth zmarnowało jeszcze rzut karny, bo Yann Kermorgant uderzył niecelnie. Dorian Dervite, który sprokurował tę jedenastkę otrzymał czerwoną kartkę.

Artur Boruc spędził między słupkami 90 minut i nie miał wiele pracy, bo drużyna Boltonu oddała zaledwie jeden celny strzał. Dla Polaka poniedziałkowy występ był 36. w obecnym sezonie The Championship i po raz 15. udało mu się zachować czyste konto.
Teoretycznie może się jeszcze zdarzyć, że Bournemouth nie awansuje do Premier League. W jaki sposób? Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek zespół Eddiego Howe'a wyprzedza Middlesbrough o trzy oczka, a jego różnica bramek to +50, podczas gdy ekipa z Riverside Stadium ma tylko +31. Matematycznie wszystko jest oczywiście możliwe, ale w praktyce nie ma realnych szans na zniwelowanie tak kolosalnego dystansu w ciągu jednego spotkania.

W 46. serii Bournemouth zagra na wyjeździe z Charltonem Athletic, zaś Middlesbrough podejmie Brighton and Hove Albion.

Na koniec warto nadmienić, że ekipa z Dean Court trafi do Premier League po raz pierwszy w swojej historii!

AFC Bournemouth - Bolton Wanderers 3:0 (2:0)
1:0 - Marc Pugh 39'
2:0 - Matt Ritchie 44'
3:0 - Callum Wilson 78'