Kolejny rekord w rękach Claudio Bravo

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Świetny debiutancki sezon w barwach FC Barcelony zaliczy [tag=32892]Claudio Bravo[/tag]. Chilijczyk ustanowił dwa bramkarskie rekordy Dumy Katalonii.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentant Chile rozpoczął przygodę z FC Barceloną od pobicia ustanowionego w 1977 roku w przez Pedro Artolę rekordu kolejnych minutach bez puszczonego na starcie sezonu. Artola był niepokonany przez 560 minut, podczas gdy 32-letni Bravo nie wyjmował piłki ze swojej siatki przez 754 minuty. [ad=rectangle] Z kolei zachowując czyste konto w sobotnim meczu 35. kolejki La Liga z Cordobą CF (8:0) Bravo pobił rekord Barcelony pod względem spotkań bez puszczonego gola w jednym sezonie - było to jego 21. czyste konto w bieżącej kampanii. Poprzedni rekord (20) ustanowił w sezonie 1988/1989 Andoni Zubizarreta, a w sezonie 2004/2005 wyrównał go Victor Valdes.

Rekord wszech czasów La Liga pod względem czystych kont w jednej kampanii należy do Francisco Liano, który sezonie 1993/1994 jako bramkarz Deportivo La Coruna był niepokonany w 26 meczach. Bravo nie pobije ani nawet nie wyrówna tego osiągnięcia, bowiem do końca sezonu 2014/2015 Primera Division pozostały już tylko trzy kolejki.