Niespodzianka w małych derbach Pomorza - relacja z meczu Arka Gdynia - Drutex-Bytovia Bytów

Po bardzo słabym meczu Arka Gdynia uległa Drutex-Bytovii Bytów 0:1. Jedynego gola zdobył Robert Mandrysz wykorzystując koszmarny błąd defensorów.

Dominik Polesiński
Pierwsze 45 minut meczu przy Olimpijskiej to jeden wielki zawód. Brakowało wszystkich elementów piłkarskiego rzemiosła cenionych przez kibiców. Nie obserwowano goli, a w statystykach widniał tylko jeden celny strzał oddany przez gospodarzy. Jeśli do tego dodamy niewiele boiskowej walki, żółtą kartkę i kontuzję to naprawdę niewiele, jeśli na boisku rozgrywane są derby regionu.
Arka Gdynia jedyną godną odnotowania akcję stworzyła w 40. minucie. Po centrze ze skrzydła, obrona gości niepewnie wybiła futbolówkę, a do tej doskoczył Antoni Łukasiewicz. Soczysty strzał poszybował jednak minimalnie nad poprzeczką. Tuż przed przerwą zagrożenie pod bramką miejscowych stworzyła również Drutex-Bytovia Bytów. Skrzydłem przedarł się Michał Jakóbowski i dograł na 5. metr, gdzie skiksował Michał Marcjanik. Bliski wepchnięcia piłki do siatki był Janusz Surdykowski ale zbyt agresywnie potraktował bramkarza gospodarzy.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Obserwowano kunktatorski futbol w którym żadna ze stron nie kwapiła się by postarać się o wygraną. Minimalnie lepsze wrażenie sprawiała Arka, ale gospodarzom brakowało tego kluczowego podania.

W 77 minucie bramka została odczarowana, ale ku zaskoczeniu wszystkich to goście z Bytowa wyszli na prowadzenie za sprawą celnego strzału Roberta Mandrysza, który wykorzystał prezent od obrońców. Krzysztof Sobieraj i Przemysław Stolc w katastrofalny sposób wyprowadzali piłkę z własnej połowy, a głupia strata piłki kosztowała Arkę gola.

Mimo iż arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry aż 5 minut, a gospodarze ambitnie próbowali wyrównać, ta sztuka się nie udała i małe derby Pomorza zakończyły się niespodziewanym triumfem Drutex-Bytovii.

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia Bytów 0:1 (0:0)
0:1 - Robert Mandrysz 77'

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Michał Renusz (77' Paweł Wojowski), Michał Nalepa (74' Grzegorz Tomasiewicz), Antoni Łukasiewicz, Bartosz Ława, Marcus Vinicius da Silva - Michał Szubert (53' Patrik Lomski).

Drutex-Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski - Tadeusz Socha, Krzysztof Bąk, Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel - Daniel Mąka (38' Marko Bajić), Robert Mandrysz (87' Chris Jastrzembski), Mariusz Kryszak, Maciej Szewczyk, Michał Jakóbowski (90+5' Artur Formela) - Janusz Surdykowski.