Ligue 1: Klęska Olympique Lyon! Paris Saint-Germain niemal pewne mistrzostwa!

Paris Saint-Germain niemal pewne mistrzostwa Francji! Wszystko przez wysoką porażkę Olympique Lyon w wyjazdowym starciu z SM Caen!

Szymon Mierzyński
Przed tym spotkaniem podopieczni Huberta Fourniera tracili do paryżan sześć oczek. By zatem nadal rywalizować o tytuł, musieli sięgnąć po pełną pulę. Tymczasem polegli aż 0:3!Zabójcza w wykonaniu gospodarzy była zwłaszcza końcówka pierwszej połowy. Wtedy w ciągu trzech minut dublet skompletował Nicolas Benezet. Przy tych golach asystowali Sloan Privat oraz N'golo Kante.
Privat sam także wpisał się na listę strzelców, a miało to miejsce w ostatnich fragmentach, gdy dopełnił formalności po podaniu rezerwowego Thomasa Lemara.

Po sobotniej porażce Olympique ma sześć punktów straty do liderującego Paris Saint-Germain i różnicę bramek gorszą o siedem. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek taki dystans oznacza, że już tylko kataklizm mógłby odebrać tytuł ekipie Laurenta Blanca.

SM Caen - Olympique Lyon 3:0 (2:0)
1:0 - Nicolas Benezet 41'
2:0 - Nicolas Benezet 44'
3:0 - Sloan Privat 85'