Premier League: Manchester City rozbił Queens Park Rangers. Znamy drugiego spadkowicza

Aż 6:0 wygrał Manchester City w niedzielnym meczu Premier League z Queens Park Rangers. Londyńczycy z hukiem spadają do The Championship.

Bartosz Zimkowski

Tylko zwycięstwo ratowało Queens Park Rangers przed spadkiem do The Championshop, ale od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze i niemal od razu wyszli na prowadzenie. Błąd popełniła defensywa gości, która pozostawiła zbyt dużo miejsca Sergio Aguero, a ten bez problemu wykorzystał to podcinając piłkę nad Robertem Greenem.

W 32. minucie było już praktycznie po meczu, gdy Aleksandar Kolarov znalazł dziurę w murze i uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył wynik spotkania. Goście byli bezradni i mogli tylko patrzeć, jak kolejne okazje tworzą sobie gospodarze.
Do przerwy więcej goli nie było, ale worek ponownie rozwiązał się zaraz po zmianie stron. W 50. minucie Suk-Young Yun popełnił prosty techniczny błąd i w jego efekcie Sergio Aguero wyszedł sam na sam z bramkarzem. Okazji nie zmarnował i bez problemu uderzył obok niego.

Kwadrans później David Silva został popchnięty w "szesnastce" londyńczyków i dobrze ustawiony Mike Dean nie miał wątpliwości - rzut karny dla MC. Tym samym hattrick tego popołudnia skompletował Aguero, strzelając swoją 25 bramkę w Premier League w tym sezonie.

Kilka minut później Aguero do trzech goli dorzucił także asystę, wykładając piłkę jak na tacy Jamesowi Milnerowi. Ten z dwóch metrów tylko dołożył stopę. Kropkę nad "i" postawił w samej końcówce David Silva, który w sytuacji sam na sam z Green minął bramkarza londyńczyków i przypieczętował swój dobry występ tego popołudnia.

QPR przegrał 0:6 i z hukiem spadł do The Championship. To drugi zespół po Burnley, który pożegnał się z Premier League. Tymczasem o krok od korony króla strzelców jest Sergio Aguero.

Manchester City - Queens Park Rangers 6:0 (2:0)
1:0 - Sergio Aguero 4'
2:0 - Aleksandar Kolarov 32'
3:0 - Sergio Aguero 50'
4:0 - Sergio Aguero (k.) 65'
5:0 - James Milner 70'
6:0 - David Silva 87'

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Eliaquim Mangala, Martin Demichelis, Aleksandar Kolarov, Fernando, Fernandinho (74' Yaya Toure), James Milner (82' Jesus Navas), Frank Lampard (63' Wilfried Bony), David Silva, Sergio Aguero.

QPR: Robert Green -  Steven Caulker, Richard Dunne, Clint Hill, Matt Phillips, Joey Barton, Suk-Young Yun (86' Shaun Wright-Phillips), Karl Henry, Leroy Fer (78' Niko Kranjcar), Charlie Austin, Bobby Zamora (52' Junior Hoilett).