The Championship: Gole Ślusarskiego i Rasiaka!

Swojego trzeciego gola w sezonie zdobył Grzegorz Rasiak. Bartosz Ślusarski trafił po raz pierwszy w barwach Sheffield Wednesday, a wszystko miało to miejsce w 25. kolejce The Championship. Tym razem nie wygrał lider rozgrywek Wolverhampton Wanderers.

Bartosz Zimkowski

Po ponad miesiącu czasu do składu Watford wrócił Grzegorz Rasiak. Od razu pojawił się w podstawowym składzie Szerszeni, a te grały z Bristol City. Już po przerwie przegrywały 0:2. Po zmianie stron udało im się wyrównać - również dzięki Rasiakowi, który strzelił bramkę - swoją trzecią w sezonie. Jednak Piraci zdobyli kolejne dwa gole i ostatecznie wygrali na Vicarage Road 4:2.

Od pierwszej minuty w barwach swojego zespołu wystąpił również Bartosz Ślusarski. Podobnie jak Rasiak zagrał pełne 90 minut. Sheffield Wednesday podejmowało przed własną publicznością Blackpool i tuż po przerwie Alan Gow wyprowadził gości na prowadzenie. Wyrównał Ślusarski i wynikiem 1:1 zakończył się ten mecz. Dla polskiego zawodnika była to pierwsza bramka w szóstym spotkaniu.

W najciekawszym meczu kolejki Wolverhampton Wanderers podejmowało Sheffield United. Zaczęło się zgodnie z planem, gdy Wilki zdobyły bramkę. Jednak 180 sekund później James Beattie doprowadził do wyrównania. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Szable zdołały zremisować na Molineux 1:1.

O mały włos, a drugą pozycję straciłoby Reading. The Royals podejmowali Cardiff City i minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Michael Chopra wyprowadził gości na prowadzenie. Wyrównał w 97. minucie... bramkarz Wilków Adam Federici! Swój mecz wygrało trzecie Birmingham City. Blues ograli na trudnym terenie Ipswich Town 1:0. Zwycięskiego gola zdobył James McFadden.

Na Deepdale nie pojawił się Przemysław Kaźmierczak. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło reprezentanta Polski, który przez ostatnie tygodnie pojawiał się w każdym meczu Baranów. Teraz Derby County przegrało na Deepdale z Preston North End 0:2. Dla tego zespołu było to już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.