Premier League: Steven Gerrard pożegnał się z Anfield porażką z Orłami

Nie tak miało wyglądać pożegnanie Stevena Gerrarda z kibicami Liverpoolu na Anfield. The Reds sensacyjnie przegrali z Crystal Palace 1:3.

Bartosz Zimkowski
To miał być ostatni mecz Stevena Gerrarda w barwach Liverpoolu na Anfield. Anglik po sezonie opuszcza The Reds i przenosi się do amerykańskiej ligi MLS. Przed spotkaniem wychowanka LFC przywitano ogromnymi brawami. Gerrard debiutował w meczu z Blackburn Rovers w 1998 roku.Od pierwszych minut na boisku dominowali gospodarze, którzy bardzo długo utrzymywali się przy piłce. Niewiele jednak z tego wynikało aż do 26. minuty. Wówczas Adam Lallana przejął futbolówkę, przebiegł kilka metrów, a następnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nie do obrony.
Kilka chwil później mogło być 1:1, gdyby nie świetna interwencja Simona Mignoleta. Belg sparował uderzenie Jasona Puncheona, a na dodatek był jeszcze po drodze rykoszet. Co nie udało się przed upływem drugiego kwadransa stało się faktem w 43. minucie. Puncheon dobrze przymierzył z rzutu wolnego, a na dodatek pomogli mu gracze Crystal Palace stojący w murze, którzy uchylili się przy strzale.

Po zmianie stron na boisku zameldował się Wilfried Zaha i potrzebował zaledwie 60 sekund, aby wpisać się na listę strzelców. Yannick Bolasie wpadł w pole karne i dograł na "długi" słupek, gdzie Zaha uderzeniem z pierwszej piłki wyprowadził Orły na prowadzenie.

Tuż przed końcem spotkania Zaha wywalczył rzut karny. Wprawdzie inny rezerwowy Glenn Murray nie wykorzystał "jedenastki", ale dobitka była już skuteczna. Crystal Palace wygrało 3:1 i zepsuło pożegnanie Gerrarda z kibicami Liverpoolu.

Liverpool FC - Crystal Palace 1:3 (1:1)
1:0 - Adam Lallana 26'
1:1 - Jason Puncheon 43'
1:2 - Wilfried Zaha 60'
1:3 - Glenn Murray 90'

Liverpool: Simon Mignolet - Emre Can, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Jordon Ibe (65' Rickie Lambert), Steven Gerrard, Jordan Henderson, Alberto Moreno (87' Jerome Sinclair), Philippe Coutinho, Raheem Sterling, Adam Lallana (65' Lucas Leiva).

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Joel Ward, Scott Dann, Martin Kelly, Pape Souare, Jason Puncheon, Joe Ledley, James McArthur, Chung-Yong Lee (59' Wilfried Zaha), Marouane Chamakh (76' Jordon Mutch), Yannick Bolasie (83' Glenn Murray).

Żółte kartki: Emre Can (LFC) oraz Joel Ward, Jordon Mutch (Crystal Palace).