Kicker: Sebastian Boenisch na wylocie z Bayeru Leverkusen

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Sebastian Boenisch
East News / Na zdjęciu: Sebastian Boenisch
zdjęcie autora artykułu

Według magazynu Kicker Sebastian Boenisch przed sezonem 2015/2016 odejdzie z Bayeru Leverkusen. Z klubem z BayArena pożegnało się już dwóch piłkarzy.

Jak informuje wiarygodna niemiecka gazeta, Sebastian Boenisch, Giulio Donati oraz Wladlen Jurczenko znajdują się na wylocie z Bayeru Leverkusen. Powód? Przegrywają konkurencję i nie cieszą się zaufaniem Rogera Schmidta.

Polak nie ma szans w rywalizacji z Brazylijczykiem Wendellem, Włoch ustępuje doświadczonemu Roberto Hilbertowi, a młody Ukrainiec nie może się równać z takimi asami jak Hakan Calhanoglu czy Karim Bellarabi. [ad=rectangle] Prawdopodobieństwo odejścia Boenischa jest tym większe, że latem z wypożyczenia do Fulham Londyn powraca Kostas Stafylidis. 21-letni Grek nabrał doświadczenia w The Championship (wziął udział aż w 38 spotkaniach) i jako lewy defensor teraz spróbuje powalczyć o miejsce w jedenastce z Wendellem. Dla polskiego piłkarza mogłoby to oznaczać zesłanie na trybuny.

Dodajmy, że Boenisch wzmocnił Bayer w listopadzie 2012 roku i przez wiele tygodni miał miejsce w podstawowym składzie. Łącznie jego dotychczasowy dorobek to 67 meczów, 2 gole oraz 12 asyst.

Z drużyną z Leverkusen na pewno żegnają się: kończący karierę Simon Rolfes, przechodzący do Eintrachtu Frankfurt Stefan Reinartz (transfer po wygaśnięciu kontraktu) oraz Philipp Wollscheid. Ten ostatni grał ostatnio na wypożyczeniu w Stoke City i został już wykupiony przez Anglików za 3,8 mln euro. Odnotujmy przy tym, iż trener Roger Schmidt przedłużył kontrakt z Bayerem do połowy 2019 roku.

#dziejesiewsporcie: Cztery czerwone kartki w cztery minuty

Źródło: sport.wp.pl

Źródło artykułu: