Goście zostawili zdrowie na boisku - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Okocimski Brzesko

Okocimski Brzesko udał się na trudny teren do Rybnika, gdzie wywalczył trzy punkty. Goście pokonali miejscowy ROW po golu Radosława Jacka z 51. minuty spotkania.

Beata Fojcik
Podopieczni Tomasza Kulawika przybyli na Śląsk uzbrojeni w odwagę, zaś trener Marcin Prasoł nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Gabriela Nowaka. Na początku meczu atakowali gospodarze, którzy za sprawą Sebastiana Siwka, Patryka Dudzińskiego i Szymona Sobczaka mogli wyjść na prowadzenie, ale za każdym razem dobrze między słupkami radził sobie Robert Błąkała.
Po drugiej stronie boiska umiejętności Daniela Kajzera przetestował Jurij Glushko. Bramkarzowi gospodarzy nie przeszkadzały jednak trudne warunki pogodowe. W 35. minucie gry Ukrainiec próbował efektownie zakończyć akcję, uderzając "krzyżakiem". Napastnik tylko drasnął piłkę, a niebezpieczeństwo od własnej bramki oddalił Mateusz Bodzioch.

Piłkarze postanowili postrzelać także w końcówce pierwszej połowy. W szeregach rybniczan bez efektu bramkowego atakowali Roland Buchała i Michał Płonka, natomiast u gości próbował Arkadiusz Garzeł. ROW Rybnik mógł stracić gola do szatni, ale po raz kolejny interweniował Kajzer.

Okocimski Brzesko kapitalnie rozpoczął drugą część spotkania. W 51. minucie do piłki dośrodkowanej w pole karne dopadł Radosław Jacek i z bliskiej odległości trafił do siatki zielono-czarnych. Pięć minut później Robert Błąkała w ładnym stylu obronił strzał Sebastiana Musiolika. Po godzinie gry mogło być 2:0 dla gości, lecz "główka" Mateusza Wawryki okazała się niecelna.
Radosław Jacek został bohaterem Okocimskiego Brzesko Radosław Jacek został bohaterem Okocimskiego Brzesko
Rybniczanie gonili wynik, ale nie byli w stanie wyrównać po staraniach Bodziocha, Sobczaka i Dawida Gojnego. W doliczonym czasie gry goście przeprowadzili groźny kontratak sfinalizowany uderzeniem Kamila Białkowskiego, a parada Daniela Kajzera zakończyła sobotnie zmagania w Rybniku.

Energetyk ROW Rybnik - Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)
0:1 Radosław Jacek 51'

ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Szymon Jary, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Sebastian Siwek (68' Petar Borovicanin), Michał Płonka, Mariusz Muszalik, Patryk Dudziński (52' Sebastian Musiolik), Szymon Sobczak, Roland Buchała (81' Paweł Mandrysz).

Okocimski: Robert Błąkała - Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk, Sani Goringo Abubakar (72' Kamil Białkowski), Arkadiusz Lewiński, Wojciech Wojcieszyński (63' Taras Javorskyj), Wojciech Dziadzio (87' Arkadiusz Ryś), Paweł Pyciak (91' Jakub Baran), Jurij Glushko.

Żółte kartki: Michał Płonka, Patryk Dudziński (ROW) - Arkadiusz Lewiński, Mateusz Wawryka, Robert Błąkała, Taras Javorskyj (Okocimski).

Sędzia: Paweł Kantor (Dębica).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!