Serie A: Gigantyczne emocje w Neapolu, Lazio w eliminacjach LM! Icardi dogonił Toniego

Fantastyczne widowisko o miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów stworzyły SSC Napoli i Lazio Rzym. Mauro Icardi zdobył dwa gole w meczu z Empoli FC i został królem strzelców wespół z Luką Tonim.

Redakcja
Redakcja
Napoli musiało pokonać na własnym terenie Lazio, by wskoczyć na podium i wystąpić w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nic zatem dziwnego, że osiągnęło przewagę nad rzymianami w ostatnim występie pod wodzą Rafaela Beniteza. Powinno objąć prowadzenie, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jose Callejon.
Lazio koncentrowało się na defensywie, ale w 33. minucie z dystansu zdecydował się uderzać Marco Parolo, a piłka po lekkim rykoszecie wpadła do siatki. Napoli znów zaatakowało, lecz pozwoliło się skontrować i na przerwę schodziło z fatalnym dla siebie wynikiem. Azzurri w żadnym razie nie zamierzali się poddawać i znów zaczęli szturmować bramkę Federico Marchettiego. Atakowali z furią i stołeczna defensywa znalazła się w ogromnych tarapatach.

Gonzalo Higuain w krótkim czasie zdobył dwie bramki, a przed stratą kolejnych goli Lazio ratował Marchetti oraz Stefan de Vrij, który nieprawdopodobną interwencją przed linią bramkową wybił piłkę uderzoną przez Driesa Mertensa. Przy wyniku 2:2 rzymianie musieli bronić się w "10" i wszystko wskazywało na to, że nie przetrwają nawałnicy. Siły wyrównały się po "czerwieni" Faouziego Ghoulama, ale w 76. minucie sędzia podyktował rzut karny!

Gdyby Higuain posłał piłkę do siatki z "wapna", prawdopodobnie byłoby po meczu. Argentyńczyk zawiódł jednak w kluczowym momencie i przestrzelił! To nie był koniec emocji, bowiem SSC nadal atakowało. W ferworze ofensywnych wysiłków miejscowi zapomnieli jednak o zabezpieczeniu tyłów i rzymianie wyprowadzili kontrę (pierwszą od kilkunastu minut!), a "wejście smoka" zaliczył Ogenyi Onazi. To podłamało Napoli, które dało sobie wbić jeszcze jedną bramkę - głową trafił Miroslav Klose.
Lazio Rzym po raz ostatni grało w Champions League w sezonie 2007/2008 Lazio Rzym po raz ostatni grało w Champions League w sezonie 2007/2008
Drużyna Beniteza nie wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów, a co więcej - spadła na 5. lokatę wyprzedzona przez Fiorentinę. Ekipa Vincenzo Montelli pewnie wygrała swoje spotkanie. Na arenie międzynarodowej Italię reprezentować będzie także Sampdoria (Paweł Wszołek nie zagrał), chyba że odwołanie Genoi CFC od decyzji o nieprzyznaniu licencji na grę w LE przyniesie skutek.

Na pewno w pucharach zabraknie Interu, który po ciekawym boju wygrał z Empoli (Piotr Zieliński na ławce). Nerazzurri grali przede wszystkim dla Mauro Icardiego, który wykorzystał szansę i dzięki dwóm trafieniom zrównał się w klasyfikacji strzelców z Luką Tonim. Obaj strzelili po 22 gole i podzielą się tytułem Capocannoniere.

AS Roma poległa na zakończenie rozgrywek w meczu, którego stawką był tylko prestiż. Fanów Giallorossich zapewne cieszy 243. gol w Serie A autorstwa Francesco Tottiego, zdobyty po podaniu Radji Nainggolana. Efektownie z kibicami na Stadio Olimpico w Turynie pożegnali się Kamil Glik i spółka. Torino z Polakiem w składzie (rozegrał 81 minut) rozgromiło zdegradowaną już Cesenę i ostatecznie zajęło 9. miejsce tuż przed AC Milan.