Centralna Liga Juniorów: Legia wyrównała rzutem na taśmę

Remisem 1:1 zakończył się pierwszy półfinałowy mecz Centralnej Ligi Juniorów Górnik Zabrze - Legia Warszawa. Wojskowi doprowadzili do wyrównania w ostatniej akcji spotkania.

Maciej Kmita
Zabrzanie objęli prowadzenie w 81. minucie za sprawą Bartosza Pikula, ale Legii udało się doprowadzić do wyrównania w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Mateusz Wieteska, który w sezonie 2014/2015 występował już w T-ME.
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 10 czerwca o godzinie 17:00 w Warszawie, a zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z kimś z pary Polonia Warszawa - Lech Poznań. Pierwsze spotkanie Czarnych Koszul z Kolejorzem zakończyło się zwycięstwem stołecznego zespołu 1:0.

W minionym sezonie tytuł mistrza Polski w kategorii U-19 wywalczyła Wisła Kraków, która w finale pokonała Cracovię (2:1, 1:0). W bieżącej edycji Biała Gwiazda zajęła 5. miejsce w grupie wschodniej CLJ, a Pasy uplasowały się na 3. lokacie, ustępując tylko Legii Warszawa i Polonii Warszawa.

Z klubów, które mogą zdobyć mistrzostwo Polski U-19 2015, Lech i Górnik mają na koncie już po dwa tytuły, a Legia i Polonia po jednym.

Triumfator Centralnej Ligi Juniorów 2014/2015 nie tylko otrzyma premię finansową od PZPN, ale też awansuje do Ligi Młodzieżowej UEFA 2015/2016.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
1:0 - Bartosz Pikul 81'
1:1 - Mateusz Wieteska 90'

Górnik: Mateusz Kuchta - Szymon Cichecki, Maciej Wolański (70' Bartosz Pikul), Sebastian Weremko, Radosław Gruszka - Jakub Luberda (86' Karol Pstuś), Kamil Kot (78' Remigiusz Hojka), Daniel Barbus, Krzysztof Kiklaisz, Bartłomiej Olszewski - Jarosław Potoniec.

Legia: Dawid Leleń - Bartosz Skowron, Mateusz Wieteska, Rafał Makowski, Eryk Rakowski - Konrad Michalak (74' Miłosz Kozak), Arkadiusz Górka, Krystian Karbowy (76' Arkadiusz Najemski), Michał Trąbka (58' Miłosz Szczepański), Robert Bartczak - Kamil Anczewski (62' Tomasz Nawotka).