Dusan Kuciak rekordzistą T-Mobile Ekstraklasy

15 czystych kont w 31 ligowych występach i najdłuższa seria bez puszczenia gola w lidze - to dorobek Dusana Kuciaka w sezonie 2014/2015.

Maciej Kmita
Zachowując czyste konto w meczu 37. kolejki z Górnikiem Zabrze (2:0), Dusan Kuciak ustanowił rekord sezonu 2014/2015 pod względem serii minut bez puszczonego gola. Ostatnim zawodnikiem, który znalazł receptę na słowackiego bramkarza Legii Warszawa, był Flavio Paixao ze Śląska Wrocław, który pokonał golkipera Wojskowych w 6. minucie spotkania 32. kolejki.
W kolejnych spotkaniach z Jagiellonią Białystok, Pogonią Szczecin, Wisłą Kraków, Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze Kuciak nie dał się pokonać. Bramkarz Legii nie skapitulował już od 534 minut i to najdłuższa taka seria w zakończonym w niedzielę w sezonie. Poprzedni rekord należał do Grzegorza Sandomierskiego z Zawiszy Bydgoszcz, który między 19. a 26. kolejką był niepokonany przez 506 minut.

Do reprezentanta Słowacji należy też inny rekord - w 31 występach aż 15 razy zachował czyste konto. To aż o pięć więcej niż kolejnych pod tym względem Arkadiusza Malarza, Bartłomieja Drągowskiego i Mariusza Pawełka.