WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dziewięciu piłkarzy opuszcza Koronę. Jacek Kiełb jednak zostanie?

Kielecki klub poinformował, że oprócz trenera Ryszarda Tarasiewicza i jego współpracowników z Koroną pożegna się przynajmniej dziewięciu zawodników, którym nie zaproponowano nowych kontraktów.
Sebastian Najman
Sebastian Najman

W przyszłym sezonie żółto-czerwonych barw nie będą reprezentowali: Vytautas Cerniauskas, Leandro, Radek Dejmek, Lukas Klemenz, Luis Carlos, Rafael Porcellis, Boliguibia Ouattara oraz dwaj piłkarze przesunięci kilka miesięcy temu do III-ligowych rezerw Sebastian Kosiorowski i Marcin Trojanowski.


- Decyzje odnośnie zawodników podejmowane były w oparciu o cztery płaszczyzny – wartość sportowa, ograniczenia PZPN-u dotyczące liczby obcokrajowców, wysokość kontraktów oraz ich oczekiwania w kolejnym sezonie. Uwzględniliśmy też pod uwagę sportową przydatność piłkarzy na kolejny sezon – uzasadnił Marek Paprocki.

Na liście ogłoszonej przez prezesa Korony co ciekawe nie znalazł się między innymi Jacek Kiełb, który po ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:1) zapowiedział, że kończy swoją przygodę z klubem z Kolporter Areny. Okazuje się, że działacze chcieliby jednak zatrzymać "Rybę" przy Ściegiennego, podobnie zresztą jak Piotra Malarczyka, Pawła Golańskiego, Oliviera Kapo, Siergieja Pilipczuka i Vlastimira Jovanovicia. - Ci zawodnicy dostaną propozycje, bo nie chcemy, aby odeszli. Na pewno przedstawimy im konkretne oferty - stwierdził Paprocki.

Być może do pierwszego zespołu wrócą Zbigniew Małkowski i Paweł Sobolewski, którzy mają się stawić 17 czerwca na pierwszym treningu. Obaj od dłuższego czasu są w sporze z Koroną. Sprawa dotyczy ich kontraktów, podpisanych jeszcze za czasów poprzedniego prezesa Tomasza Chojnowskiego. W związku z prawomocnym postanowieniem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN klub musi respektować te dokumenty (obowiązują do końca przyszłego roku) dlatego o przyszłości 37-letniego bramkarza i 35-letniego pomocnika ma zdecydować nowy sztab szkoleniowy.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wislok 0
  Ta lista się porzeszyła o Golańskiego i Kiełba. Na ten moment zdaje się,że Korona staje się kandydatem do spadku.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Michał Kowalski 0
  Dzisiaj, parę minut po 17, Kiełb wychodzi z budynku klubowego przy Oporowskiej. Nie był tam raczej bez powodu...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wojtek_byd 0
  Kto dał im licencje, jak już szukają oszczędności
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)