Rafał Leszczyński o krok od Piasta Gliwice

Piast Gliwice jest bliski finalizacji pierwszego letniego transferu. Pozostało dopełnić formalności, z zawodnikiem niebiesko-czerwonych zostanie Rafał Leszczyński, bramkarz Dolcanu Ząbki.

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek
Niedawno Rafał Leszczyński robił furorę w polskiej piłce. Bramkarz Dolcanu Ząbki bardzo dobrze radził sobie w I lidze i zdołał nawet zadebiutować w pierwszej Reprezentacji Polski w towarzyskiej potyczce z Norwegią. Łączony był również z najlepszymi polskimi klubami, ale w ostatnich miesiącach słuch o nim nieco zaginął. Ostatecznie jednak golkiper ten trafi do T-Mobile Ekstraklasy, a konkretnie do Piasta Gliwice.
- Rozmowy na temat sprowadzenia do Piasta Rafała Leszczyńskiego są bardzo zaawansowane. Obecnie jesteśmy w fazie finalizacji tego transferu - powiedział Adam Sarkowicz, prezes śląskiego klubu.

O miejsce w składzie Leszczyński będzie rywalizował z doświadczonym Jakubem Szmatułą oraz sprowadzonym przed startem rundy wiosennej poprzedniego sezonu Dobrivojem Rusovem. Piast chce bowiem wypożyczyć Jakuba Szumskiego.

W niedawno zakończonych rozgrywkach 23-letni zawodnik wystąpił w dwudziestu ośmiu spotkaniach zaplecza ekstraklasy oraz jednym meczu Pucharu Polski.

Bartosz Szeliga: Dobrze, że sezon się skończył

Czy Rafał Leszczyński będzie wzmocnieniem Piasta Gliwice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×