Puchar Anglii: Bramki Rasiaka i Smolarka!

Niezwykle ciekawie było w sobotnich meczach trzeciej rundy Pucharu Anglii. Bramki zdobyli bowiem Ebi Smolarek oraz Grzegorz Rasiak. Wystąpił również Łukasz Fabiański, a największą sensacją jest remis Chelsea Londyn z trzecioligowcem - Southend United!

Bartosz Zimkowski

Zanim jednak zaczęło się większość meczów słabo zagrał pierwszy z przedstawicieli Premiership - Stoke City. The Potters przegrali z występującym w League One Hartlepool United 0:2 i przedwcześnie pożegnali się z pucharem.

Ebi Smolarek zasiadł jedynie na ławce rezerwowych - obok Jarosława Fojuta. Bolton Wanderers na Stadium of Light grał z Sunderlandem i przegrywał po 67. minutach 0:2. Wreszcie 17 minut przed końcem Gary Megson zdecydował się wpuścić na boisko Smolarka. Ten sześć minut później trafił do siatki Czarnych Kotów. Była to dla niego pierwsza bramka strzelona w barwach angielskiego zespołu. Sunderland mimo to wygrał 2:1 i awansował do dalszej rundy.

Także rezerwowym tego dnia był Grzegorz Rasiak. Watford mierzył się na Vicarage Road z Scunthorpe United. Polski napastnik na boisku zameldował się w 59. minucie. Osiem minut później pokonał Joe'a Murphy'ego. Jak się później okazało - była to jedyna bramka w tym meczu. Watford awansował dzięki trafieniu Rasiaka.

Od pierwszej minuty dla Arsenalu Londyn zagrał Łukasz Fabiański. Kanonierzy zagrali przeciwko Plymouth Argyle i wygrali pewnie, bo 3:1. Dwie bramki były dziełem Robina Van Persiego, a polski bramkarz w końcówce spotkania popisał się świetną interwencją.

Sensacyjnie zakończyło się rozstrzygnięcie na Stamford Bridge. Chelsea, grająca w bardzo silnym składzie, zaledwie zremisowała z trzecioligowym zespołem Southend United 1:1. Goście wyrównującego gola strzelili w 90. minucie i powtórka tego meczu odbędzie się w najbliższym czasie na stadionie Southend. Nie popisał się Manchester City. The Citizens przed własną publicznością ulegli Nottingham Forest 0:3. Trzeba dodać, że Mark Hughes zdecydował się na bardzo silną "jedenastkę", która jednak nie dała radę przeciętnemu zespołowi z The Championship. Inna drużyna z Premiership - West Bromwich Albion zaledwie zremisowała przed własną publicznością z Peterborough United, które występuje zaledwie w League One.

Ostatnim sobotnim meczem III rundy FA Cup był pojedynek na Deepdale. Preston North End marzyło o sprawieniu niespodzianki i pokonaniu faworyzowanego Liverpoolu. Nic z tego. Podopieczni Rafaela Beniteza wygrali 2:0, a obie bramki zdobyli Hiszpanie: Albert Riera oraz Fernando Torres.

W niedzielę odbędą się dwa kolejne spotkania. Zagra w m.in. Manchester United, a jego przeciwnikiem będzie Southampton.

Wyniki sobotnich meczów III rundy Pucharu Anglii:

Hartlepool United - Stoke City 2:0 (0:0)
1:0 - Nelson 49'
2:0 - Foley 76'

Arsenal Londyn - Plymouth Argyle 3:1 (0:0)

2:0 - Ledley 83'

Charlton Athletic - Norwich City 1:1 (1:0)
1:0 - Shelvey 20'
1:1 - Lupoli 71'

Chelsea Londyn - Southend United 1:1 (1:0)
1:0 - Kalou 31'
1:1 - Clarke 90'

Coventry City - Kidderminster 2:0 (0:0)
1:0 - McKenzie 52'
2:0 - Best 82'

Forest Green Rovers - Derby County 3:4 (2:2)

3:0 - Stead 88'

Kettering Town - Eastwood Town 2:1 (1:0)
1:0 - Westcarr 24'
2:0 - Seddon 58'
2:1 - Robinson 60'

Leicester City - Crystal Palace 0:0

Macclesfield Town - Everton 0:1 (0:1)
0:1 - Osman 43'

Manchester City - Nottingham Forest 0:3 (0:2)

1:0 - Rasiak 67'

West Bromwich Albion - Peterborough United 1:1 (0:0)

Leyton Orient - Sheffield United przełożony

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)