Saragossa o krok od powrotu do Primera Division! 2 gole zaliczki przed rewanżem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W pierwszym finale play-offów o awans do Primera Division bardzo ważne zwycięstwo zaliczyła ekipa Realu Saragossa, która po 2 latach może powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Z Segunda Division w trakcie sezonu zasadniczego na I-ligowy front awansowały ekipy Realu Betis oraz Sportingu Gijon. Ekipy z pozycji 3-6 miały powalczyć o ostatnie premiowane miejsce w play-offach. Na ostatniej z tych lokat uplasowała się drużyna Realu Saragossa, która w półfinale w dramatycznych okolicznościach wyeliminowała Gironę (porażka 0:3 u siebie i wygrana 4:1 na wyjeździe).

[ad=rectangle]

Zespół z Aragonii w finale play-offów spotkał się z UD Las Palmas (pokonali Real Valladolid) i w pierwszym spotkaniu wygrał w stosunku 3:1. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Kanaryjczycy za sprawą trafienia Jonathana Viery. Później jednak dominowali już gospodarze, a do siatki trafiali Diego Rico, Pedro i Willian Jose.

Las Palmas walczy o pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej od 2002 roku, z kolei Saragossa z Primera Division spadła 2 lata temu. Rewanż odbędzie się w niedzielę.

Real Saragossa - UD Las Palmas 3:1 (1:1) 0:1 - Viera 20' 1:1 - Diego Rico 40' 2:1 - Pedro 48' 3:1 - Willian Jose 75'

Źródło artykułu: