Sparingowo: Udany początek Korony, Termalica pokonana

Korona Kielce pokonała w meczu sparingowym Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Dla gospodarzy trafiali Siergiej Pilipczuk, Michał Wrześniewski i Michał Przybyła, a dla Słoni Adrian Paluchowski.

Sebastian Najman
W 29. minucie Jakub Biskup powinien otworzyć wynik spotkania, ale nie trafił na pustą bramkę. Lepszą skutecznością wykazali się podopieczni Marcina Brosza. W 32. minucie precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Sobolewskiego wykorzystał Siergiej Pilipczuk.
Goście odpowiedzieli dwie minuty później, kiedy Zbigniewa Małkowskiego pokonał Adrian Paluchowski. W 37. minucie Korona znów objęła prowadzenie. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym golkipera Termaliki z bliskiej odległości pokonał Michał Wrześniewski. Tuż przed końcem pierwszej połowy doskonałą szansę zmarnował Biskup. Tym razem uderzoną przez niego piłkę z linii bramkowej wybił Wrześniewski.

Po zmianie stron trenerzy posłali do gry zupełnie nowe jedenastki. Bardziej aktywni w ofensywie starali się być zmuszeni do odrabiania strat zawodnicy Piotra Mandrysza. Z ich długiego utrzymywania się przy piłce jednak nic nie wynikało. Nieporadność rywala wykorzystali kielczanie, którzy w 79. minucie przeprowadzili składną akcję prawym skrzydłem. Efektownym strzałem zakończył ją Michał Przybyła.

W Koronie wystąpili testowani Dariusz Trela, Rafał Grzelak, Gianmarco Piccioni, Marcin Kluska, Łukasz Turzyniecki i Maciej Górski. W szeregach Termaliki zaprezentowali się natomiast Słoweniec Jovan Vidovic i Ukrainiec Andriej Myszenko. Dla obu drużyn był to pierwszy mecz kontrolny w ramach letnich przygotowań.

Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (2:1)
1:0 - Siergiej Pilipczuk 32'
1:1 - Adrian Paluchowski 34'
2:1 - Michał Wrześniewski 37'
3:1 - Michał Przybyła 79'

Korona Kielce: (I połowa) Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Michał Wrześniewski, Rafał Grzelak, Kamil Sylwestrzak - Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanović, Maciej Załęcki, Marcin Cebula, Siergiej Pilipczuk - Gianmarco Piccioni.

(II połowa) Dariusz Trela - Łukasz Turzyniecki, Krzysztof Kiercz, Michał Wrześniewski, Łukasz Sierpina - Andrzej Paprocki, Piotr Rogala, Patryk Kamiński, Nabil Aankour, Marcin Kluska (69' Michał Przybyła) - Maciej Górski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: (I połowa) Sebastian Nowak - Adrian Chomiuk, Dawid Sołdecki, Dawid Abramowicz, Dariusz Jarecki - Dalibor Pleva, Mateusz Kupczak, Jakub Biskup, Dawid Plizga, Wolodymyr Koval - Adrian Paluchowski.

(II połowa) Adrian Olszewski - Jakub Wróbel, Jovan Vidović, Andrej Myszenko, Patryk Fryc - Tomasz Foszmańczyk, Krzysztof Kaczmarczyk, Bartłomiej Babiarz, Dawid Plizga, Szczepan Kogut - Emil Drozdowicz.

Żółta kartka: Bartłomiej Babiarz (Termalica).