Sparingowo: Cracovia lepsza od Banika Ostrawa

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do sezonu 2015/2016 Cracovia wygrała w Wolbromiu 3:1 z 13. zespołem czeskiej ekstraklasy - Banikiem Ostrawa.

Maciej Kmita
Pasy objęły prowadzenie już w 4. minucie Bartosz Kapustka uruchomił prostopadłym podaniem Armiche'a Ortegę, którego uderzenie obronił Viktor Budinsky. Piłka trafiła do nadbiegającego Michala Frydrycha, który interweniował tak niefortunnie, że skierował ją do swojej bramki.
W 16. minucie prowadzenie Cracovii podwyższył Mateusz Cetnarski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dariuszu Zjawińskim. Trzeciego Pasy zdobyły jeszcze w I połowie. Po prostopadłym podaniu Zjawińskiego w dobrej sytuacji znalazł się Kapustka, ale zamiast strzelać, dograł piłkę Krzysztofowi Szewczykowi, a ten posłał ją do pustej bramki.

W barwach Cracovii zadebiutował Grzegorz Sandomierski. Brakowało natomiast jeszcze rehabilitującego się po złamaniu ręki Huberta Wołąkiewicza i lekko kontuzjowanych Miroslava CoviloPawła Jaroszyńskiego.

Sparing z Banikiem był pierwszym Cracovii w czasie przygotowań do sezonu 2015/2016. Kolejnym rywalem Pasów będzie 6. zespół słowackiej ekstraklasy MFK Koszyce (1 lipca).

Cracovia - Banik Ostrawa 3:1 (3:0)
1:0 - Frydrych (sam.) 4'
2:0 - Cetnarski (k.) 16'
3:0 - Szewczyk 41'
3:1 - Zapata 84'

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz (46' Grzegorz Sandomierski) - Deleu (46' Hubert Król), Sreten Sretenović (46' Piotr Polczak), Bartosz Rymaniak, Łukasz Zejdler - Armiche Ortega (46' Mateusz Wdowiak), Damian Dąbrowski (46' Marcin Budziński), Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka (59' Radosław Kuligowski), Krzysztof Szewczyk (46' Boubacar Dialiba) - Dariusz Zjawiński (46' Erik Jendrisek).