Sparingowo: Korona zwycięska w próbie generalnej

W swoim ostatnim meczu sparingowym w ramach przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy Korona pokonała II-ligową Wisłę Puławy 2:0 (1:0). Gole dla kielczan zdobyli Kamil Sylwestrzak i Siergiej Pilipczuk.

Sebastian Najman
Od pierwszych minut zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce była Korona, ale dopiero w 15. minucie przyniosło to zagrożenie pod bramką Wisły Puławy. Dogodną sytuację zmarnował wtedy Radek Dejmek, uderzając w boczną siatkę.
Trzy minuty później kielczanie byli już dużo bardziej skuteczni. Uderzenie z woleja Rafała Grzelaka zostało odbite przez golkipera Wisły prosto pod nogi Kamila Sylwestrzaka, a ten z bliskiej odległości otworzył wynik. W 37. minucie efektownym uderzeniem z dystansu popisał się wprowadzony w miejsce kontuzjowanego Dejmka Paweł Sobolewski. Futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka. Ekipa z Puław, chociaż ambitnie walczyła, przed przerwą stworzyła sobie zaledwie jedną okazję. W 38. minucie mocny strzał Dawida Pożaka został zatrzymany przez dobrze ustawionego Zbigniewa Małkowskiego.

W 52. minucie podopieczni Marcina Brosza podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie Marcina Cebuli zostało zamienione przez Siergieja Pilipczuka na precyzyjny strzał głową. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie. Znacznie bliżej kolejnych trafień byli miejscowi, ale brakowało im zimnej krwi - zwłaszcza Łukasz Sierpina miał czego żałować - w polu karnym Wisły, która popełniała bardzo dużo prostych błędów zarówno w defensywie, jak i w ataku.

Było to czwarte i zarazem ostatnie spotkanie kontrolne kielczan przed zbliżającym się sezonem ekstraklasy. Wcześniej drużyna z woj. świętokrzyskiego pokonała Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:1 oraz przegrała z czeską MFK Karvina 2:3 i wicemistrzem Izraela Hapoelem Beer Sheva 1:2.

Korona Kielce - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
1:0 - Kamil Sylwestrzak 18'
2:0 - Siergiej Pilipczuk 52'

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski (46' Dariusz Trela) - Vladislavs Gabovs (82' Michał Wrześniewski), Piotr Malarczyk, Radek Dejmek (30' Paweł Sobolewski), Kamil Sylwestrzak - Nabil Aakour (78' Tomasz Zając), Vlastimir Jovanović, Aleksandrs Fertovs (72' Piotr Rogala), Marcin Cebula (59' Łukasz Sierpina), Rafał Grzelak - Siergiej Pilipczuk (86' Michał Przybyła).

Wisła Puławy: Nazar Peńkowec (60' Leonid Otczenaszenko) - Rafał Lisiecki, Mateusz Pielach, Klimas Gusocenko, Iwan Łytwyniuk - Piotr Charzewski (60' Przemysław Kanarek), Arkadiusz Maksymiuk (60' Sebastian Głaz), Konrad Szczotka (60' Michał Budzyński), Konrad Nowak (60' Szymon Wiejak), Dawid Pożak (60' Tomasz Sedlewski) - Jarosław Niezgoda (60' Mateusz Olszak).

Turzyniecki i Fidziukiewicz oblali testy w Koronie

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!