El. LE: Męki West Ham z Maltańczykami, zespół z Luksemburga napsuł krwi Trabzonsporowi

Pierwsze mecze II rundy eliminacji LE za nami. West Ham United rzutem na taśmę uniknął wpadki, z trudem wygrał Trabzonspor, a komplet zwycięstw odniosły drużyny ze Słowacji.

Konrad Kostorz
Młoty były zdecydowanymi faworytami pojedynku na Upton Park, ale Birkirkara FC z Fabrizio Miccolim w składzie nie okazała się chłopcem do bicia. Trzeci zespół ligi maltańskiej minionego sezonu po przerwie miał nawet okazję do otwarcia wyniku, a ostatecznie poległ po golu Jamesa Tomkinsa, któremu asystował Mauro Zarate. Bramka nie padłaby, gdyby nie błąd golkipera przyjezdnych.
Trabzonspor również tylko w stosunku 1:0 pokonał przedstawiciela ligi luksemburskiej. Piłkarze FC Differdange skapitulowali jedynie przed przerwą po uderzeniu Mehmeta Ekiciego i w rewanżu szybko mogą odrobić stratę. Wszystkie drużyny ze Słowacji - MSK Żylina, Slovan Bratysława i Spartak Trnawa - wygrały swoje spotkania różnicą jednego gola. Nieźle wypadli również Duńczycy, ponieważ gracze FC Kopenhaga i Broendby schodziły z murawy jako wygrani, a Randers FC sięgnął po remis.

Małymi niespodziankami są porażki FK Mlada Boleslav i PAOK-u Saloniki, a także węgierskiego Ferencvarosu. Trudno było również oczekiwać, że Aberdeen wysoko pokona chorwacki zespół HNK Rijeka. Poległ również Hajduk Split, który na wyjeździe nie sprostał Słoweńcom z NK Koper. Odważnie radzi sobie reprezentant Liechtensteinu FC Vaduz, który wykonał milowy krok w kierunku awansu po domowym zwycięstwie nad rywalem z Estonii.

Pojedynki rewanżowe zaplanowano na 23 lipca, tymczasem losowanie par III rundy eliminacji dojdzie do skutku już w piątek 17 lipca.

Wyniki pierwszych meczów II rundy eliminacji Ligi Europy:

Legia Warszawa (Polska) - FC Botosani (Rumunia) 1:0 (0:0)

Jagiellonia Białystok (Polska) - Omonia Nikozja (Cypr) 0:0

Śląsk Wrocław (Polska) - IFK Goeteborg (Szwecja) 0:0

FK Kukesi (Albania) - FK Mladost Podgorica (Czarnogóra) 0:1 (0:0)

Beroe Stara Zagora (Bułgaria) - Broendby Kopenhaga (Dania) 0:1 (0:0)

Shamrock Rovers (Irlandia) - Odds BK (Norwegia) 0:2 (0:0)

Lokomotiva Zagrzeb (Chorwacja) - PAOK Saloniki (Grecja) 2:1 (2:0)

Hapoel Beer Szewa (Izrael) - FC Thun (Szwajcaria) 1:1 (1:0)

Slovan Bratysława (Słowacja) - University College Dublin AFC (Irlandia) 1:0 (0:0)

AIK Solna (Szwecja) - Szirak Giumri (Armenia) 2:0 (1:0)

Kajrat Ałmaty (Kazachstan) - Alaszkert FC (Armenia) 3:0 (1:0)

Ferencvarosi TC (Węgry) - Żeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) 0:1 (0:0)

Vojvodina Nowy Sad (Serbia) - Spartaks Jurmala (Łotwa) 3:0 (2:0)

FC Vaduz (Liechtenstein) - JK Nomme Kalju (Estonia) 3:1 (1:0)

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - MSK Żylina (Słowacja) 1:2 (0:0)

FK Jelgava (Łotwa) - FK Rabotnicki (Macedonia) 1:0 (0:0)

Mlada Boleslav (Czechy) - Stroemsgodset IF (Norwegia) 1:2 (1:1)

FK Cukaricki (Serbia) - Kabala FK (Azerbejdżan) 1:0 (0:0)

Czerno More Warna (Bułgaria) - Dinamo Mińsk (Białoruś) 1:1 (1:0)

Inverness FC (Szkocja) - Astra Giurgiu (Rumunia) 0:1 (0:1)

Szachtior Soligorsk (Białoruś) - Wolfsberger AC (Austria) 0:1 (0:0)

HNK Rijeka (Chorwacja) - Aberdeen FC (Szkocja) 0:3 (0:1)

Spartak Trnawa (Słowacja) - Linfield FC (Irlandia Północna) 2:1 (2:1)

Trabzonspor (Turcja) - FC Differdange 03 (Luksemburg) 1:0 (1:0)

West Ham United (Anglia) - Birkirkara FC (Malta) 1:0 (0:0)

FC Kopenhaga (Dania) - Newtown AFC (Walia) 2:0 (1:0)

Royal Charleroi SC (Belgia) - Beitar Jerozolima (Izrael) 5:1 (1:1)

Apollon Limassol (Cypr) - FK Trakai (Litwa) 4:0 (1:0)

Randers FC (Dania) - IF Elfsborg (Szwecja) 0:0

NK Koper (Słowenia) - HNK Hajduk Split (Chorwacja) 3:2 (3:1)

Skonto Ryga (Łotwa) - Debreceni VSC (Węgry) 2:2 (1:1)

KR Rejkjawik (Islandia) - Rosenborg Trondheim (Norwegia) 0:1 (0:0)

FH Hafnarfjoerdur (Islandia) - Inter Baku (Azerbejdżan) 1:2 (1:0)

LE: Śląsk ciągle w grze! - relacja z meczu Śląsk Wrocław - IFK GoeteborgEl. LE: Męki Wojskowych i skromna zaliczka - relacja z meczu Legia Warszawa - FC Botosani