Puchar Polski: Błękitni za burtą, bardzo trudne przeprawy faworytów!

Ogrom emocji we wtorkowych meczach 1/16 finału Pucharu Polski! Faworyci wywalczyli awans, ale mieli ogromne kłopoty! Za burtą rewelacja ubiegłego sezonu, Błękitni Stargard Szczeciński.

Szymon Mierzyński
Ekipa Krzysztofa Kapuścińskiego dwukrotnie obejmowała prowadzenie z KGHM Zagłębiem Lubin, lecz gdy w drugiej połowie dublet ustrzelił Krzysztof Janus, na tablicy wyników zrobiło się 2:3 i tej zaliczki Miedziowi już nie oddali. Gospodarze mogli wprawdzie wyrównać, ale rezerwowy Michał Magnuski trafił w poprzeczkę, a chwilę później decydujący cios zadał Eryk Sobków. W 1/8 finału zagra więc ekipa Piotra Stokowca.W Świeciu miejscowa Wda postawiła twardy opór Koronie Kielce. Zespół Marcina Brosza miał sporo sytuacji, jednak długo był nieskuteczny, a w 66. minucie zmarnował nawet rzut karny! Łukasz Zapała obronił bowiem strzał Tomasza Zająca.
Niespełna kwadrans później kielczanie egzekwowali drugą jedenastkę, tym razem do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Rafał Grzelak i jemu zimnej krwi już nie zabrakło. Korona odniosła skromne zwycięstwo i wyeliminowała III-ligowca z grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

W Ząbkach Cracovia błyskawicznie objęła prowadzenie, Dolcan odpowiedział już w 2. minucie, a po trafieniu Daniela Gołębiewskiego do przerwy to on dzierżył wynik premiujący go awansem. Faworyt rozstrzygnął rywalizację na swoją korzyść dopiero za sprawą dubletu Dariusza Zjawińskiego w drugiej połowie. Napastnik Pasów nie może być jednak do końca zadowolony, bo w 88. minucie obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę później z boiska wyrzucony został również Piotr Petasz z Dolcanu.

Najspokojniej awansował Lech Poznań, który jechał do Grudziądza poważnie osłabiony, ale w starciu z Olimpią pokazał wyrachowany i dojrzały futbol. Ekipa Macieja Skorży triumfowała 2:0, a dublet niespodziewanie skompletował David Holman, który dotąd rzadko dostawał szanse i raczej nie błyszczał.

WYNIKI WTORKOWYCH SPOTKAŃ 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI:

Błękitni Stargard Szczeciński - KGHM Zagłębie Lubin 2:4 (1:0)

2:3 - Dariusz Zjawiński 67'

Olimpia Grudziądz - Lech Poznań 0:2 (0:1)
0:1 - David Holman 9'
0:2 - David Holman 86'

PP: Piękny zryw Miedziowych! - relacja z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - KGHM Zagłębie Lubin