Premier League: Czyste konto Fabiańskiego, drużyna Wasilewskiego liderem

Łukasz Fabiański nie miał zbyt wiele pracy w sobotnim meczu 2. kolejki Premier League i zachował czyste konto w pojedynku z Newcastle United.

Bartosz Zimkowski
Od pierwszych sekund przewagę osiągnęli gospodarze i bardzo szybko, ponieważ już w dziewiątej minucie zdobyli bramkę. Jonjo Shelvey wyśmienicie podał do Bafetimbiego Gomisa, który mając przed sobą tylko Tima Krula minął go i skierował piłkę do pustej bramki.
Jeszcze w pierwszej połowie sytuacja Srok skomplikowała się po tym jak dwie bezsensowne żółte kartki (i w konsekwencji czerwoną) otrzymał Daryl Janmaat. Nie dość że Newcastle grało słabo, to musiało całą drugą połowę występować bez jednego piłkarza. W efekcie straciło kolejnego gola. Jefferson Montero idealnie dośrodkował do wbiegającego Andre Ayewa, a ten uderzeniem głową zdobył bramkę.

Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale piłka po strzale Montero trafiła w słupek, a po uderzeniu Gylfiego Sigurdssona  w poprzeczkę. Łukasz Fabiański zagrał bardzo pewnie, lecz nie miał też zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Tymczasem liderem po sobotnich meczach jest Leicester City. Lisy ograły na wyjeździe West Ham United 2:1, ale bez udziału Marcina Wasilewskiego. Polaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Młoty po ograniu w pierwszej kolejce na Emirates Stadium Arsenalu liczyły na drugi komplet punktów, jednak Leicester podtrzymuje formę z końcówki ubiegłego sezonu.

Pluć w brodę mogą sobie natomiast piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy prowadzili ze Stoke City 2:0, a mimo to nie potrafili sięgnąć po komplet punktów. Dopiero 12 minut przed końcem meczu The Potters zdobyli kontaktowego gola, a kilka minut później Mame Diouf po raz drugi skierował futbolówkę do siatki Kogutów. Te po dwóch kolejkach mają zaledwie jeden punkt na koncie.