Barca zanotuje historyczny powrót? Pod wodzą Enrique potrafi bombardować

Barca jeszcze nigdy nie odrobiła strat po przegraniu pierwszego meczu w stosunku 0:4. W poprzednim sezonie zanotowała jednak 15 wyników, które w poniedziałek mogłyby doprowadzić chociaż do dogrywki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Oficjalna strona FC Barcelony od soboty stara się przekonać swoich kibiców, że odrobienie strat z pierwszego meczu Superpucharu Hiszpanii jest możliwe. W serwisie pojawią się kolejne informacje z wynikami, które mają dać nadzieję przed rewanżem z Athletic Bilbao na Camp Nou.

Pod wodzą trenera Luisa Enrique w zeszłym sezonie Duma Katalonii zanotowała 15 rezultatów, które w poniedziałek przyniosłyby minimum dogrywkę. Wśród rywali nie ma jednak żadnego zespołu z czołówki Primera Division:

Cordoba - FC Barcelona 0-8

Okazuje się, że również przeciwko Athletic Bilbao Duma Katalonii notowała wysokie zwycięstwa. Na 101 spotkań między tymi drużynami na Camp Nou padło 5 wyników, o których w poniedziałek marzą kibice FC Barcelony. Poprzedni miał miejsce w 2001 roku - gospodarze po wielkim meczu wygrali 7:0, a hat-trickiem popisał się aktualny szkoleniowiec klubu - Luis Enrique. W tym spotkaniu brał udział również jego obecny vis-a-vis Ernesto Valverde, który był asystentem pierwszego trenera.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 7:0, 2001

Oficjalna strona przypomina również dość niedawną konfrontację o Superpuchar Hiszpanii z 2010 roku. W pierwszym spotkaniu Sevilla pokonała Dumę Katalonii 3:1, ale w rewanżu po wspaniałym meczu Lionela Messiego (hat-trick) wygrała z Andaluzyjczykami właśnie 4:0. Takim samym rezultatem zakończyła się druga konfrontacja na linii AC Milan - FC Barcelona w 2013 roku. Duma Katalonii w pierwszym spotkaniu poległa 0:2 i nie była stawiana w roli pewnego faworyta do awansu do ćwierćfinału.

W piątkowy wieczór Duma Katalonii niespodziewanie uległa Baskom 0:4. W historii klubu w pucharowym systemie mecz-rewanż tylko raz zdarzyła się podobna sytuacja w pierwszym spotkaniu. W 2013 roku FC Barcelona poległa w takich rozmiarach z Bayernem Monachium w półfinale Ligi Mistrzów. Bawarczycy dzieło zniszczenia kontynuowali również na Camp Nou, ostatecznie wygrywając w dwumeczu... 7:0.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona doprowadzi do dogrywki w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii?