Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Były właściciel Widzewa Łódź przejmie Koronę Kielce?

Andrzej Grajewski może w najbliższym czasie zostać nowym właścicielem Korony Kielce. Rozmowy pomiędzy biznesmenem a prezydentem Kielc są ponoć zaawansowane. Wszystko ma się wyjaśnić za kilka tygodni.
Sebastian Najman
Sebastian Najman

Andrzej Grajewski, jest czwartym po AS Romie, firmie ze Szwajcarii i grupie lokalnych przedsiębiorców, podmiotem poważnie zainteresowanym przejęciem akcji kieleckiego klubu. Do tej pory mówiło się, że to przedstawiciele trzykrotnych mistrzów Włoch są najbliżej kupna i utworzenia w stolicy woj. świętokrzyskiego tzw. klubu satelickiego. Pojawienie się Grajewskiego i przebieg prowadzonych z nim negocjacji sprawiły, że to właśnie jemu przypisuje się obecnie największe szanse na wejście do Korony. Ostateczna decyzja ma zapaść na początku września.


Andrzej Grajewski to biznesmen, menadżer piłkarski, a także były właściciel i prezes Widzewa Łódź oraz były prezes Lecha Poznań. Jeszcze nie tak dawno media spekulowały o jego ewentualnym powrocie do Widzewa, z którego jednak nic nie wyszło. Warto odnotować, że Grajewski był obecny na Kolporter Arenie podczas przegranego przez złocisto-krwistych meczu ligowego z Ruchem Chorzów (1:2).

Czy można już mówić o tym, że temat zmian własnościowych w Koronie w końcu nabrał właściwego tempa? Wydaje się, że tak. Nie chodzi bowiem tylko o pojawienie się kolejnego, potencjalnego inwestora, o czym tak naprawdę słyszy się już od kilku lat. Ale o fakt, że na najbliższej - wrześniowej - sesji Rady Miasta ma dojść do głosowania nad uchwałą, zezwalającą na sprzedaż stu procent akcji klubu, co z kolei otwiera drogę do ostatniej fazy rozmów.

Przypomnijmy, że miasto Kielce utrzymuje Koronę od 2008 roku, kiedy przejęło w niej kontrolę za symboliczną złotówkę od poprzedniego właściciela Krzysztofa Klickiego. Znany przedsiębiorca wycofał się z finansowania sportu tuż po tym, jak na jaw wyszła korupcyjna przeszłość klubu.

Piotr Malarczyk wyjedzie do Anglii? "Dostałem konkretną ofertę"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×