Niedziela w La Liga: Saviola w zamian za Valencię?

Coraz mniej czasu pozostało na kupno odpowiedniego prawoskrzydłowego przez Real Madryt w zimowym okienku transferowym. Królewscy nie są obecnie łączeni z nowymi nazwiskami, a na celowniku wciąż pozostaje Antonio Valencia z Wigan. Mistrzowie Hiszpanii chcą mniej zapłacić Anglikom, ale za to podarować im Javiera Saviolę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Saviola za Valencię?

Królewscy wciąż nie znaleźli odpowiedniego prawoskrzydłowego do swojej ekipy. W kręgu zainteresowań nadal znajduje się Antonio Valencia z Wigan, który jednak początkowo był za drogi dla Realu. Teraz mistrzowie Hiszpanii chcą przy transakcji wykorzystać Javiera Saviolę.

Real jest gotowy wydać na kolejny zimowy transfer co najwyżej 12 mln euro, jednak dla Anglików jest to zdecydowanie za mała stawka. Dlatego kwotę miałoby zmniejszyć sprzedanie argentyńskiego napastnika, który w składzie Juande Ramosa nie ma miejsca.

Problem w tym, że Wigan również nie poszukuje nowego napastnika i raczej nie będzie zainteresowane propozycją Blancos.

Remont stadionu w Gijon

Rada miasta Gijon przekazała klubowi Sporting zaliczkę w wysokości 9,5 mln euro na renowację El Molinon.

Obecny obiekt może pomieścić zaledwie 26 tys. fanów, co jak na hiszpańskie warunki jest zbyt małą pojemnością. Remont jest konieczny także ze względu na regulacje FIFA, dotyczące infrastruktury stadionowej.

Sporting po raz pierwszy od 10 lat znajduje się w Primera Division, w związku z czym miasto uznało, że klub zasługuje na ten finansowy zastrzyk.

Kontuzje w Villarreal

Świetna końcówka Villarrealu w spotkaniu z Valencią uratowała punkt dla Żółtych Łodzi Podwodnych. Po sobotnim meczu wicemistrzowie mogą jednak stracić kluczowego gracza. W trakcie konfrontacji z boiska musiał zejść kontuzjowany defensor Gonzalo Rodriguez, który czeka na dokładne badania.

Cało z tego spotkania nie wyszedł również Nihat Kahveci, który problemy z kontuzjami ma już od EURO 2008 i teraz najprawdopodobniej znów będzie musiał przez jakiś czas odpocząć od piłki.

Kara dla Kanoute

Frederic Kanoute z Sevilli został ukarany za swój ostatni wybryk w spotkaniu Copa del Rey przeciwko Deportivo La Coruna. Malijczyk po strzelonej bramce podciągnął koszulkę i pokazał słowo "Palestyna", zapisane w różnych językach. Tym samym napastnik zaprezentował swoje stanowisko wobec ataków wojsk izraelskich na strefę Gazy.

Hiszpańska federacja postanowiła ukarać piłkarza grzywną w wysokości ok. 3 tysięcy euro.

- To było coś, co powinienem zrobić. Jestem w 100 procentach odpowiedzialny za swój czyn i mało obchodzi mnie kara - przyznał zawodnik.

Finnan już trenuje

Defensor Espanyolu Barcelona - Steve Finnan rozpoczął treningi z resztą drużyny po kontuzji, z którą boryka się od początku pobytu w Hiszpanii.

Klubowi lekarze jeszcze nie znają dokładnej daty powrotu prawego obrońcy na boisko, jednak sprawy zaczynają kierować się już w dobrą stronę.

Piłkarza łączono z powrotem na angielskie boiska w zimie, jednak Los Pericos przyznają, że nie mają zamiaru pozbywać się Finnana.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×