Serie A: Totti, Buffon, Toni, Klose i nie tylko. Wiekowe gwiazdy rozpoczynają kolejny sezon

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

Sezon we Włoszech jak zwykle zaczyna wielu zaawansowanych wiekowo graczy. Kto jest najstarszy? Ponad dziesięciu zawodników urodziło się jeszcze w latach 70. minionego wieku.

Liderem klasyfikacji jest ze znaczną przewagą Francesco Totti, który we wrześniu skończy już 39. rok życia! "Il Capitano" to żywa legenda AS Romy i wciąż ważne ogniwo zespołu ze Stadio Olimpico. Wiele wskazuje na to, że trener Giallorossich w ważnych meczach będzie wystawiał Tottiego w podstawowym składzie. [ad=rectangle] Drugą pozycję zajmował dotąd Marco Storari, ale przeniósł się do Serie B. Teraz na podium plasują się Morgan De Sanctis, czyli konkurent Wojciecha Szczęsnego, oraz król strzelców Serie A w minionym sezonie Luca Toni. W 1977 roku na świat przyszedł również Antonio Di Natale, który kontynuuje zawodową karierę w Udinese Calcio.

W 1978 roku urodziły się dwie kolejne wielkie gwiazdy: Gianluigi Buffon oraz Miroslav Klose. Bramkarz to wciąż numer 1 Juventusu Turyn, a najlepszy strzelec w historii mundialu rozpoczął sezon w jedenastce Lazio Rzym. Rocznikowo 36 lat ukończyli już również Rafael Marquez (Hellas), Stefano Sorrentino (Palermo), Massimo Maccarone (Empoli), Franco Brienza (Bologna) oraz Sergio Pellissier i Dario Dainelli (Chievo).[u]

[/u]

Luca Toni ma już 38 lat, a wciąż zdobywa mnóstwo goli
Luca Toni ma już 38 lat, a wciąż zdobywa mnóstwo goli

W Serie A nie brakuje również zawodników z 1980 i 1981 roku, którzy nadal są asami swoich zespołów. Nie sposób przecenić roli Seydou Keity i Maicona w Romie, Patrice'a Evry i Andrei Barzagliego w Juventusie, Giuseppe Vivesa i Emiliano Morettiego w Torino, Nicolasa Burdisso w Genoi, Diego Lopeza w Milanie, Germana Denisa w Atalancie czy Joaquina w Fiorentinie.[u] Wybrani (najbardziej znani) najstarsi zawodnicy Serie A, którzy rozpoczynają sezon 2015/2016:

[/u]

Rocznik Piłkarz
1976Francesco Totti
1977Luca Toni, Morgan De Sanctis, Antonio Di Natale, Christian Abbiati, Albano Bizzarri
1978Gianluigi Buffon, Miroslav Klose
1979Rafael Marquez, Stefano Sorrentino, Massimo Maccarone, Sergio Pellissier, Dario Dainelli, Franco Brienza
1980Stefano Mauri, Seydou Keita, Enzo Maresca, Amauri, Giuseppe Vives, Maurizio Domizzi, Ashley Cole
1981Nicolas Burdisso, Patrice Evra, Emiliano Moretti, Andrea Barzagli, Diego Lopez, Angelo Palombo, German Denis, Nemanjda Vidić, Sergio Floccari, Maicon, Joaquin, Gugliemo Stendardo, Giampaolo Pinzi, Alessandro Gamberini
Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Milena1993
21.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Z*  
Milena1993
21.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Kobieca pilka jak zwykle. Boku...