Ligue 1: Stade Rennes zdobyło Lyon!

W pierwszym sobotnim spotkaniu 3. kolejki Ligue 1 Stade Rennes pokonało na wyjeździe Olympique Lyon 2:1 po golach Pedro Henriqueza i Mehdiego Zeffane. W 69. minucie na boisko wszedł Kamil Grosicki.

Sebastian Najman
Pojedynek na Stade Gerland w Lyonie niespodziewanie dobrze rozpoczął się dla Stade Rennes. Już w 7. minucie Anthony'ego Lopesa pokonał Pedro Henrique, wykorzystując katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu piłki debiutującego w barwach gospodarzy Mapou Yanga-Mbiwy.
Na odpowiedź graczy Olympique trzeba było czekać pięć minut. Podopieczni Huberta Fourniera długo rozgrywali piłkę pod bramką przyjezdnych, aż w końcu trafiła ona pod nogi Nabila Fekira, a ten precyzyjnym strzałem z półwoleja zaskoczył Benoit Costila. Zaledwie kilkanaście sekund później kolejny błąd popełnili defensorzy Les Gones. Rafael podał głową do Lopesa, lecz ten nie ruszył do futbolówki. Mógł to wykorzystać będący bardzo blisko Henrique, zabrakło trochę szczęścia.

W kolejnych minutach przewagę optyczną uzyskali zawodnicy OL. Jej efektem była między innymi piękna dwójkowa akcja Lacazette'a z Fekirem. Strzał z piątego metra tego pierwszego ofiarnie zablokował Fallou Diagne.

W 55. minucie Stade Rennes po raz drugi wyszło na prowadzenie. Mehdi Zeffane otrzymał piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i mocnym strzałem tuż przy bliższym słupku pokonał Lopesa. 24-latek mógł się zachować znacznie lepiej w tej sytuacji. W 69. minucie na murawie pojawił się Kamil Grosicki. Reprezentant Polski zastąpił Zeffane.

Zmuszeni do odrabiania strat siedmiokrotni mistrzowie Francji zupełnie nie radzili sobie z uciekającym czasem. Duża niedokładność, brak elementu zaskoczenia. To wszystko tylko ułatwiało sprawę dobrze zorganizowanej drużynie Philippe'a Montaniera, która ostatecznie sięgnęła po drugi w tym sezonie komplet punktów.

Olympique Lyon - Stade Rennes 1:2 (1:1)
0:1 - Pedro Henrique 7'
1:1 - Nabil Fekir 12'
1:2 - Mehdi Zeffane 55'

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael, Mapou Yanga-Mbiwa, Samuel Umtiti, Henri Bedimo - Maxime Gonalons, Corentin Tolisso, Jordan Ferri (77' Rachid Ghezzal), Mathieu Valbuena (69' Maxwel Cornet) - Nabil Fekir, Alexandre Lacazette (62' Claudio Beauvue).

Stade Rennes: Benoit Costil - Steven Moreira, Fallou Diagne, Mexer, Sylvain Armand - Ludovic Baal,  Benjamin Andre (78' Cheikh M'Bengue), Gelson Fernandes, Yacouba Sylla, Medhi Zeffane (69' Kamil Grosicki) - Pedro Henrique (64' Giovanni Sio).

Żółte kartki: Nabil Fekir (Olympique) oraz Fallou Diagne, Gelson Fernandes, Pedro Henrique (Rennes).

Sędzia: Ruddy Buquet.