Szalone cztery minuty rezerwowego: Zmiana, gol i wykluczenie

Rzadko spotykanego wyczynu dokonał w sobotnie popołudnie rosyjski pomocnik Ruchu Chorzów Roland Gigołajew. Piłkarza czeka teraz przymusowa przerwa.

Michał Piegza

Po raz pierwszy w sezonie Rosjanin Roland Gigołajew rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pomocnik Ruchu Chorzów dopiero w 86. minucie pojawił się na boisku, zastępując Kamila Mazka.

Kilkadziesiąt sekund później piłkarz Niebieskich zdobył gola na 3:1 i sprawił, ze chorzowianie mogli czuć się już niemal pewnymi wygranej. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach Gigołajewa... nie było już na placu gry.
W środku pola Rosjanin był faulowany przez Sebastiana Ziajkę. Doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami, w końcu gracz gości odepchnął piłkarza Niebieskich. Sędzia Paweł Raczkowski nie wdawał się w głębsze analizy i wyrzucił obu graczy z boiska.

Ziajkę i Gigołajewa czekają co najmniej dwa mecze przerwy. Jednak być może chorzowianie będą odwoływali się od decyzji arbitra. - Wykluczenia nie były dla mnie jednakowe. Więcej na sumieniu miał Ziajka, który złapał Rolanda za kartki i niemal rzucił na ziemię. Na pewno zdarzenie będziemy analizować - ocenił Waldemar Fornalik.

Wydaje się, że w przypadku złożenia wniosku o anulowanie wykluczenia Ruch ma niewielkie szanse na powodzenie. Wiele mniej ewidentnych przewinień było w poprzednim sezonie przez Komisję Ligi oddalanych.

Jaką decyzję powinien podjąć Paweł Raczkowski w 88. minucie?